25. května 2023 21:55

Nový Spider-Man je mistrovské dílo! První reakce vysvětlují, čím film drtí veškerou konkurenci

Nový český trailer filmu Spider-Man: Napříč paralelními světy

Skvěle přijatá jednička byla opravdu jenom začátek. Pokračování ji podle všech dosavadních reakcí překonává.

První zámořští filmoví publicisté viděli napjatě očekávanou komiksovou pecku Spider-Man: Napříč paralelními světy a zveřejnili na sociálních sítích první dojmy. Pokračování skvěle přijaté jedničky si hned od několika vysloužilo označení umělecké dílo. Nadšení však není zcela univerzální a našly se i kritické poznámky.

„Tenhle kousek je víc než majstrštyk, je to skutečně umělecké dílo. Každé filmové políčko by šlo pověsit do muzea. Vtipy a narážky v rámci Spideyho univerza jsou dokonalé... Nejlepší film se Spider-Manem a možná můj nejoblíbenější film vůbec,“ napsal Sean O’Connell, šéfeditor magazínu CinemaBlend. Brian Davids z The Hollywood Reporter vyzdvihl Hailee Steinfeld v roli Gwen Stacy, jejíž scény s Sheou Whighamem v roli jejího otce patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. „Je to temnější a smutnější, než jsem čekal, ale dává to tak smysl,“ uzavřel.

Tessa Smith, která pracuje pro Rotten Tomatoes, napsala, že snímek posouvá laťku ještě výš než původní film, což se zdálo takřka nemožné. Chválí zejména unikátní styl animace, který tvoří funkční celek s vyprávěním plným překvapení a nečekaných zvratů. Drew Taylor si zamiloval množství krásně propracovaných světů, z nichž si nejvíce oblíbil svět Gwen. Superschopností filmu je podle něj emocionální hloubka a krásně zvládnutý melancholický tón.

Našla se však i kritika. Eze Baum si posteskl, že film nedosahuje výšin jedničky, protože upřednostnil fanouškovská pomrknutí nad silným příběhem, a že je z něj cítit, že bude mít pokračování, takže je v mnohém nedořečený. Andrew J. Salazar naopak chválí, jak film prohlubuje příběh Milese a jeho rodiny, a konstatuje, že jde o další milník mezi animovanými filmy.

Zdroj: Variety

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný