22. srpna 2016 11:45

Spider-Man dostal třetího záporáka! Jak bude film propojený s Kapitánem Amerikou?

Nebude těch padouchů zase moc?

Možná si ještě pamatujete, jak byl Spider-Man 3 kritizován za to, že je v něm moc padouchů (Sandman, Venom, Green Goblin). A to samé potkalo o sedm let později Amazing Spider-Mana 2, který se také rozhodl pro vícero záporáků (Electro, Rhino, Green Goblin). Určitě víte, že oba filmy ukončily své série a následoval reboot. Fanoušci tedy pevně doufají, že se Hollywood z těchhle chyb poučil a nový pavoučí film bude co nejjednodušší.

Jaká je realita? V tuhle chvíli víme, že bude hlavním padouchem Spider-Man: Homecoming Vulture v podání Michaela Keatona. Zhrzenému vynálezci, který si vyrobí létající „supí“ postroj, bude sekundovat inženýrský kolega Tinkerer s tváří Michaela Chernuse. A teď se ukázalo, že se ve filmu objeví i bankovní lupič Shocker, kterého si zahraje Bokeem Woodbine.

Shocker taktéž patří mezi vynálezce a obvykle nosí dva náramky, s nimiž umí rozvibrovat své okolí. Spideyho tak čekají tři technologicky vyspělí protivníci a musíme doufat, že budou dostatečně odlišní. Proč? Protože nikdo nechce další comicsovku, v níž se bude plácat páté přes deváté. Peteru Parkerovi to zlomilo vaz už dvakrát a teď potřebuje mít luxusní reparát.

Dostane nějakou pomoc od ostatních Avengerů? Ve Spideyho sólovce se určitě objeví Tony Stark, který bude pro Petera jakýmsi mentorem (naváže se na jejich scény z letošní Občanské války). Mimo to se pak dočkáme i propojení s Kapitánem Amerikou, tady ale nepůjde o nic zásadního – ve filmu se pouze objeví Kenneth Choi, který si zahraje ředitele Moritu, potomka svojí postavy (Jima Mority z Howling Commandos) z prvního Kapitána Ameriky.

Těšíte se na nový film se Spider-Manem? Anebo už vás jeho recyklování nebere? Dejte vědět v diskuzi, výsledku se každopádně dočkáme 6. července 2017.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný