9. října 2020 00:10

Spider-Man 3: Na místo Iron Mana nastoupí Doctor Strange

Petera Parkera čeká zamotané dobrodružství inspirované loňským animákem Spider-Man: Paralelní světy.

První Spider-Man s Tomem Hollandem vydělal 880 milionů dolarů a druhý dosáhl až na 1,13 miliardy.

Nikoho tak nepřekvapilo oznámení třetí sólovky, která se však bude muset odpoutat od Iron Mana (v jedničce byl Spider-Manovým mentorem, ve dvojce nešel přehlédnout jeho velký stín) a zkusit Peteru Parkerovi přihrát nový dohled ze světa Avengers.

Kdo jím bude? Kupodivu samotný Doctor Strange s tváří Benedicta Cumberbatche. Marvelácký kouzelník se 25. března 2022 dočká vlastního druhého filmu, v němž mu bude dělat společnost Scarlet Witch. Zhruba o tři měsíce dříve (premiéra Spider-Mana 3 je v plánu na 17. prosince 2021) si ale potrénuje dohlížení na mladší generaci superhrdinů právě s Peterem Parkerem.

V novém díle pavoučí série se mimochodem objeví i Jamie Foxx jako Electro, tedy záporák z Amazing Spider-Mana 2, jenž s marveláckým vesmírem nijak nesouvisí. Všechno tak nasvědčuje tomu, že se podobně jako v animáku Paralelní světy dočkáme otevření mnohovesmíru, kolem něhož se – a teď pozor – stoprocentně bude točit i zmíněná druhá sólovka Doctora Strange.

Ano, všechno to začíná zapadat dohromady. A když si k tomu přičteme ještě obsazení Kanga, mocného časoprostorového dobyvatele, jehož si má v Ant-Manovi 3 zahrát Jonathan Majors, vypadá to, že v Marvelu opět mají neskutečné ambice.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný