23. června 2021 12:00

Do kin míří hraná Sněhurka. Její představitelka sbírá hlasitou kritiku

Nejslavnější pohádka od Disneyho se konečně vydá ve šlépějích Popelky, Krásky a zvířete, Dumba nebo Aladina.

Od chvíle, kdy u Disneyho začali točit hrané verze slavných animáků, bylo jasné, na jakou pohádku se čeká nejvíc. Ze Sněhurky a sedmi trpaslíků se v roce 1937 stal obří hit, takže bylo jen otázkou času, kdy dorazí hraná filmová verze.

Ta je konečně za rohem a její režie se ujme Marc Webb (Amazing Spider-Man 1 a 2), jenž do hlavní role právě obsadil Rachel Zegler. Že jste o téhle dvacetileté slečně nikdy neslyšeli? Ani zdaleka nejste sami. Její debut ve West Side Story od Stevena Spielberga se totiž přesunul z loňského prosince na ten letošní.

Momentálně Rachel Zegler točí dvojku Shazama!, v níž hraje dceru řeckého boha Atlase. Jakmile však bude hotová, čeká ji převtělení do Sněhurky, jež se pochopitelně neobejde bez velké kontroverze. O čem řeč? Jak možná víte, slavná princezna má mít pleť doslova „bílou jako padlý sníh“. Řada lidí si ale pochopitelně všimla, že je Rachel Zegler napůl Kolumbijka.

Uvidíme, jak dlouho tohle tradiční pobouření vydrží. Nedávno se třeba kritizovala hraná verze Malé mořské víly, v níž se role Ariel ujala Halle Bailey (hádejte, jestli je bílá, nebo ne), a můžete vzít jed na to, že se brzy objeví další pohádka, která slízne kritiku za snahu o moderní diverzitu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný