25. září 2018 12:54

Smrtonosná past 6 bude! Už má režiséra a dokonce i název

Kdopak si asi zahraje mladého McClanea?

Loni uplynulo celých 30 let od premiéry první Smrtonosné pasti. Nikdo nemládne a ani Bruce "John McClane" Willis bohužel není výjimkou. Zdálo se tak, že by pátý díl, v němž John navštívil Rusko a Ukrajinu, mohl sérii zakončit. To se však brzy změní, jelikož se pomalu chystá šestý díl.

Pravděpodobně poslední díl s Brucem Willisem by sérii mohl zakončit na netradiční notě. Snímek totiž bude souběžně sledovat dvě dějové linky – jednu se starým, šedesátiletým McCLanem, a druhou s jeho o 40 let mladším, tedy dvacetiletým já. Film měl doposud pracovní název Die Hard: Year One (Smrtonosná past: Rok nula). Čerstvě však projekt dostal mnohem prozaičtější jméno – McClane.

Producent Lorenzo di Bonaventura se názvem pochlubil časopisu Empire s tím, že prý: "Budeme do McClaneova příběhu ponořeni víc než kdy dříve." Idea uvést mladého McClanea, logicky hraného jiným hercem, navíc může posloužit jako oslí můstek pro další budoucnost série, až bude Bruce Willis na další akční skotačení už definitivně starý.

Scénář filmu byl odevzdán v červenci a nyní běží tradičním kolem připomínek, úprav a přepisování, jak je v Hollywoodu běžné. Biják má však již domluveného i režiséra – má jím být Len Wiseman, jenž natočil vcelku populární Smrtonosnou pasti 4. Na druhou stranu identita "mladého Bruce Willise" prozatím známa není. Spekuluje se ale třeba o Josephu Gordonu-Levittovi, který si mladšího Willise zahrál již ve sci-fi Looperovi – tomu je ale 37 a je tak na dvacátníka příliš starý.

Jak to celé nakonec dopadne, zatím není tak úplně jasné. Stačí vzpomenout, kolik se toho "jistojistě" napsalo o třetím Barbaru Conanovi, jehož vznik je dnes prakticky zcela vyloučen. Smrtonosná past 6, nebo chcete-li McClane, má však reálnou šanci na vznik. Bruce Willis totiž není tak starý jako Arnold a filmaři navíc jeho mladší verzí kreativně vyřešili problém, jak zvládnout výraznější akční scény.

Nezbývá nám než držet palce. Jedna z legend akčního žánru by si totiž pořádnou rozlučku určitě zasloužila!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný