6. března 2020 11:30

7 slavných záporáků, kteří by mohli dostat film stejně jako Joker

Komu by Hollywood mohl nadělit temný filmový origin?

Film Joker sklidil ke konci roku 2019 nemalé ovace – a rozhodně za to mohl hlavně titulní záporák s tváří oscarového matadora Joaquina Phoenixe. Nabízí se proto otázka, zdali by podobné dekonstrukční filmy o padouších nemohly mít časem lepší vyhlídky než bijáky o kladných hrdinech. Pustili jsme si fantazii na špacír a napadlo nás několik – vyloženě spekulativních! – podobných snímků.

07) Voldemort

Není nejmenších pochyb o tom, že filmové univerzum Harryho Pottera vydělává hromadu peněz. A je dost možné, že se Voldemort mihne na konci filmové ságy s Fantastickými zvířaty (od roku 1938 do roku 1945 ostatně studoval v Bradavicích). Mimoto by však mohl dostat i vlastní biják, v němž by nám (podobně jako v Jokerovi) bylo důkladně vysvětleno, proč je z jeho úhlu pohled skvělý nápad vyhladit Potterovic famílii.

06) Hans Gruber

Série Smrtonosná zbraň v průběhu let poněkud přišla o svůj někdejší styl – a z plánů na potenciální restart (!) příběhů Johna McClanea vyloženě číší dojem marného dojení značky. Co se ovšem vrátit ke kořenům trochu jinak? Hans Gruber je famózní antihrdina, který své mládí určitě neproseděl na gauči!

05) Kylo Ren

Prakticky totéž platí i o záporákovi (?) z nové trilogie Star Wars. Rozhodně lze říct, že má Kylo Ren ve srovnání s Rey či Finnem daleko barvitější příběh a pozadí. A už proto by někoho možná zajímalo, jak vlastně vyrůstal (a kamarádil se přitom s Chewbaccou!), jak v sobě začal nacházet Sílu a jak se upřímně snažil být Jediem... jen aby mu to krapet nevyšlo.

04) Sauron

Opulentní ságu by nabízelo také rozkreslení temného pána Saurona! V herním světě se výlet do drsnějších končin Středozemě (skrz sérii Shadow of Mordor) rozhodně vyplatil. Sauron má navíc na kontě tisíce let života, nejspíš by tak měl k vyprávění kupu fascinujících historek, v nichž by mimo jiné mohl pořádně ukázat svou tvář.

03) Thanos

Všechno, co jsme napsali o Sauronovi, lze vzít skoro přes kopírák i k Thanosovi. Nemalým apelem tohoto "spasitele" byl rozhodně tragický příběh, který jej přiměl vydat se na dráhu galaktického anihilátora. A Marvel (po vystřižení flashbacků z Infinity War) určitě minimálně napadlo, že by jeho mládí možná stálo za prozkoumání.

02) Darth Maul

Ačkoliv se snaha natáčet Star Wars o životě známých hrdinů momentálně zastavila (viz tragicky nepochopený Solo a zatím odložený Obi-Wan Kenobi), do budoucna se snad nějak bude pokračovat. Mezi všemi hrdiny i záporáky by přitom určitě nezapadl drsný origin Dartha Maula, jenž prostě nikdy nepřestane vypadat hrozně cool.

01) Lex Luthor

Zřejmě nejlogičtější volbou na následovníka Jokera by však byl jiný antihrdina ze stáje DC, totiž věhlasný Lex Luthor. Oproti Jokerovi by film o něm mohl být rozvernou kritikou kapitalistického zlosyna, který vlastně nechce zničit svět, chce jen maximalizovat profit! Vlastně máme pocit, že jsme film o Luthorovi už párkrát viděli (Děkujeme, že kouříte atd.). Buď jak buď, koukat na génia, který se pokouší přesvědčit svět o tom, že by neměl věřit všemocnému mimozemšťanovi, vůbec nezní marně!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný