14. října 2022 14:15

Vysvětlení: Kdo je Hulkův syn Skaar, jehož právě představila nová marvelovka?

V komiksové verzi jde o postavu se skutečně krutým a tragickým osudem. Jak to se Skaarem bude v MCU?

Finále první sezony seriálu She-Hulk nabídlo rodinnou večeři, na kterou nečekaně dorazil taky Hulk (Mark Ruffalo). Vrátil se z planety Sakaar v doprovodu svého syna Skaara (Wil Deusner), který se tudíž stal oficiální součástí MCU. Co už o Skaarovi víme z komiksů a co by měla jeho přítomnost přinést do filmového a seriálového světa?

Kdo je Skaar?

Jak v komiksech, tak v MCU (speciálně ve filmu Thor: Ragnarok) stráví Hulk pořádnou porci času mimo Zemi na planetě Sakaar, kde bojuje o vítězství v gladiátorské aréně. V komiksech se v tomto období stihne zamilovat do bojovnice Caiery the Oldstrong a mít s ní dítě.

Caiera je později během jedné sabotážní akce zabita a Hulk se okamžitě vydá za pomstou na Zem. Nezjistí už ale, že dítě útok přežilo a muselo vyrůst bez rodičů v jenom z nejvíce krutých prostředí ve vesmíru. To se samozřejmě odrazí na jeho chování i schopnostech – co se týče síly a krutosti se svému otci i matce minimálně vyrovná.

Jaká je jeho minulost?

Skaar si svou komiksovou premiéru odbyl v crossoveru World War Hulk z roku 2007, který je součástí větší ságy tvůrce Grega Paka s názvem Planet Hulk. Ta začala v roce 2005 událostí, kdy byl Hulk unesen společenstvím Illuminati ze Země na Sakaar. Hulk je zotročen a vržen do gladiátorské arény, ale později vede povstání, podaří se mu uspět, a dokonce se stane vládcem planety po boku své lásky královny Caiery.

Jenže mír a štěstí netrvají dlouho, když Caiera umírá při záškodnické akci, o níž si původně Hulk myslí, že je dílem Illuminati (později zjistí, že šlo zradu jednoho z jeho vlastních následovníků). Skaar musí vyrůstat osamocený v drsném prostředí Sakaaru, v čemž mu pomáhá jeho původ, díky němuž extrémně rychle roste i sílí... ale taky šílí.

Skaarovi se podaří porazit jeho hlavního protivníka Axemana Bonea a vydá se na zem, aby zabil svého otce. Vnímá ho totiž jako hlavní důvod všech svých traumat z dětství, které kvůli neustálému boji o přežití vlastně nikdy neměl. V mnohém je tedy složitějším o generaci mladším odrazem Bruce Bannera, který si taky nese rodinné šrámy a hluboce zakořeněný vztek.

Co umí?

Skaar po otci zdědil gamma sílu i schopnost léčení, ale na rozdíl od něj jeho síla není určena tím, jak moc je vzteklý. Stejně jako on se může vrátit do své lidské podoby, v níž vyjde najevo, že je pod hněvem a svaly ještě stále dítětem. Od matky má pak schopnost využívat Old Power, což mu umožňuje například čerpat energii z tektonických desek planet nebo dokonce ovládat vulkány.

Jak zapadne do filmového univerza?

Filmová verze Hulkova příběhu se dost liší od tragičtější a vyhrocenější verze v komiksech, což se musí nepřímo odrazit i na osudu jeho syna Skaara. Ve filmu Thor: Ragnarok je Hulk na Sakaaru spíše gladiátorskou superstar než zbídačeným otrokem a ani nevíme mnoho o jeho dalších osudech na této planetě, protože se z ní v MCU rychle vydal řešit události známé z Avengers: Infinity War.

Víme však, že se na Sakaar vracel, aby se věnoval nějakým nevyřešeným záležitostem. Že by jimi byla láska, mocenské spory po sesazení Grandmastera nebo už přímo starost o potomka?

Je jasné, že má Marvel se Skaarem větší plány. Prvním logickým krokem by byla jeho účast v druhé sezoně seriálu She-Hulk, která však dosud ani nebyla oznámena. Přímo se nabízí taky účast otce a syna Hulkových ve filmu Captain America: New World Order, jelikož víme, že se v ní objeví i postava The Leadera v podání Tima Blakea Nelsona (v komiksech jde o Hulkova protivníka).

Delší dobu se taky spekuluje, že Marvel chystá samostatný film World War Hulk, který by se však dost lišil od své komiksové předlohy a mohl by končit podobně jako seriál Hawkeye, kde Clint Barton (Jeremy Renner) víceméně předal žezlo své nástupkyni Kate Bishop (Hailee Steinfeld). Každopádně bude zajímavé sledovat, nakolik se bude filmový Skaar lišit od své pořádně temné a nebezpečné komiksové předlohy.

Zdroj: Screenrant

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný