15. března 2019 09:37

7 zajímavých simpsonovských předpovědí, které se ještě nenaplnily

Bude žlutá rodinka pokračovat v úspěšném věštění?

Simpsonovi si za tři desetiletí své existence vymysleli spoustu šílených predikcí – a v nemalém počtu případů se jim předpovědi i vyplnily! Jasně, dílem za to můžou hlavně stovky epizod a tisíce gagů, statisticky vzato se tedy něco splnit muselo. Mnohé futurističtější nápady žluté rodinky jsou však stále ukotveny v naší budoucnosti a stále čekají na své vyplnění. Poznejte sedm skvělých i šílených simpsonovských předpovědí, které se ještě nenaplnily!

07) VR jídlo

Virtuální realita již dnes plní zábavní svět novými zážitky, to však znamená, že by plnila i naše žaludky. K roku 2030 však Simpsonovi predikovali, že budeme jíst s VR brýlemi na hlavě a tekutou stravou transportovanou do břicha. Již dnes vědci z Cornell University ilustrovali, že virtuální realita může subjektivní pocit z jídla umocnit – možná, že tak Simpsonovi budou mít ještě pravdu!

06) Robovzpoura

Simpsonovi předpověděli vzpouru strojů již v původním díle z roku 1994, kdy v parku Itchyho a Scratchyho zvlčili roboti a rozhodli se ho pak vyčistit od lidí. Pokud tomu však nějaká katastrofa nezabrání, všeobecně se očekává, že by roboti měli někdy mezi roky 2030 až 2050 tak či onak ovládnout svět. Spíše než jako v Terminátorovi nám však asi vezmou (dnešní) práci.

05) Holografická pošta

V tomto případě se předpověď naplnila jaksi z polovic. Holografické dopisy si ještě neposíláme – není to však úplně nutné, poněvadž existuje Skype! Co se holografů samotných týče, i ty jsou již reálné. Obvykle však sestávají z projekce světla do rychle rotujících těles, které nám Česká pošta ke dveřím jen tak nedoručí (a nebude to její případnou nedochvilností).

04) Kolonizace Marsu

O kolonizaci Marsu se samozřejmě píše zhruba jenom jednou týdně, může za to jistý Elon Musk. V Simpsonových se k cestě na Rudou planetu upsala celá žlutá rodinka k roku 2051. Muskova SpaceX momentálně plánuje první pilotovaný let k Marsu někdy kolem půlky příští dekády. Možná, že v roce, který Simpsonovi předpověděli, tak bude podobná rodinná vakace již zcela reálná. Raději bychom si na to ale pořád nevsázeli.

03) Městské kupole (a přírodní katastrofa)

Také v tomto případě je předpověď již úspěšná zhruba z půlky – enviromentálních pohrom vyvolaných lidmi je kolem nás habaděj! Občas za ně sice nemůže Homer sám, nýbrž mají společného jmenovatele skrze ropné úniky a podobné šlamastiky, půlbod lze však Simpsonovým připsat. Naopak na obří městské kupole si asi počkáme déle. Momentálně žádný podobný projekt zastřešeného města neexistuje, ačkoliv kontrolované prostředí slibují projekty čtvrtí v superboháčských městech, jako je třeba Dubaj.

02) Digitální Big Ben

Naopak vize, kterou měli Simpsonovi pro futuristický Londýn, zatím naštěstí realizace nedošla ani z jednoho procenta. Zpátky v díle s Lízinou svatbou z roku 1995 projektovali Simsoňáci tuhle srandu na šíleně futuristický rok 2010! Britové sice Big Ben čas od času opravují, nezdá se však, že by u nich hodinové ručičky zatím vyšly z módy...

01) Ivanka Trump jako prezidentka

Traduje se, že Simpsonovi (v díle, kdy byla Líza sama prezidentkou) předpověděli kandidaturu a vítězství Donalda Trumpa na post prezidenta. V epizodě vydané v roce 2016 si pak dovolili podobný náznak stran jeho slavné dcery Ivanky. Uvidíme v roce 2028, nakolik se jim "podaří" tato predikce. Ivanka nyní zastává pozici v Trumpově vládě, zcela bez šance tedy (bohužel...) není!

Premiérová 30. série Simpsonových běží na Prima COOL každé pondělí ve 20.15. Všechno důležité se o ní dozvíte v našem speciálu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný