5. dubna 2023 13:21

Shrek 5 je oficiálně na cestě, ale není to zdaleka všechno. Která z postav dostane svůj první film?

Letos uběhne už 22 let od premiéry prvního Shreka. Teď už víme, že se po dlouhé odmlce dočká i plnohodnotného pátého pokračování.

Čtvrtý celovečerní Shrek z roku 2010 se sice jmenoval Zvonec a konec, ale s nedávným úspěchem druhého pokračování jeho spin-offu Kocour v botách začalo být dost jasné, že se dočkáme i návratu zeleného zlobra, kterým to celé začalo. Ten teď magazínu Variety potvrdil Chris Meledandri, konzultant Shrekova domovského filmového studia DreamWorks Animation.

Nebude to žádný polovičatý návrat, protože ochotu se vrátit projevili všichni dabéři hlavních postav jako Mike Myers (Shrek), Cameron Diaz (Fiona), Eddie Murphy (Oslík) nebo Antonio Banderas (Kocour). „Soustředíme se na základní stavební kameny, které na Shrekovi diváci milovali, a chceme je co nejlépe využít. Původní herecké obsazení je toho obrovskou součástí,“ vysvětlil Meledandri. Smlouvy dosud nejsou podepsány, ale rozhovory probíhají hladce.

Ještě dříve než dalšího Kocoura v botách se podle něho konečně dočkáme prvního samostatného filmu Oslíka. Ten ještě podpořila nedávná vyjádření Eddieho Murphyho, který prohlásil, že je připraven se do role vrhnout okamžitě a bez váhání – doslova během dvou sekund. „Je to důkaz jeho zapálení pro tuhle úžasnou postavu, kterou s pomocí umělců a animátoru od základu vytvořil,“ podotknul slavný producent animovaných hitů jako Já, padouch, Mimoni, Zpívej, Tajný život mazlíčků nebo právě uváděného Super Mario Bros. ve filmu.

O roli v chystaném Shrekovi mezitím otevřeně projevila zájem taky Jodie Comer (Poslední souboj, Free Guy, Na mušce) v podcastu Happy Sad Confused: „Pokud dělají pětku, potřebuju být jedním z hlasů. Jsem Shrekem posedlá.“

Zdroj: Variety

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný