28. února 2023 15:00

Blíží se Sherlock Holmes 3? Konečně víme, jak to vypadá s Downeyho návratem

Režisér prvních dvou dílů Sherlocka Holmese se rozpovídal o dlouho očekávané trojce.

Sherlock Holmes v podání Roberta Downeyho Jr. zaznamenal v roce 2009 solidní úspěch a jeho pokračování o tři roky později na tom bylo podobně. Na trojku se však stále čeká, jelikož představitele hlavní role mezitím zaměstnávala účast v marvelovském filmovém univerzu. Nenastal teď pravý čas na návrat?

Režisér obou předchozích filmů Guy Ritchie (Podfuck, Gentlemani, Rozhněvaný muž) v aktuálním rozhovoru pro magazín Collider ujistil, že on by se pokračování rozhodně nebránil, ale Holmes je teď v rukách Downeyho Jr.: „Upřímně, nechal jsem to na Robertovi, on o tom chtěl rozhodovat. Míč je na jeho straně, on má na starost scénář i celou věc. Vycouval jsem z toho, dokud nenastane čas, abych se zase zapojil.“

Není to tak dávno, co vyplula na povrch informace, že HBO chystá minimálně dva seriály ze světa Sherlocka Holmese, které má produkovat právě Downey Jr. V přípravě byla taky celovečerní trojka, ale s tím, že by režii od Ritchieho převzal Dexter Fletcher (Bohemian Rhapsody, Rocketman, Orel Eddie). Kvůli pandemii však následovala série zdržení a projekt byl nakonec odpískán.

Otázkou zůstává, zda může aktuálně zvažovaná trojka (po více jak desetileté pauze) nahnat do kin obdobné množství lidí. Jednička vydělala hezkých 524 milionů, dvojka pak srovnatelných 543 milionů dolarů.

Zdroj: Collider

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný