4. února 2022 16:30

Severus Snape mohl vypadat jinak. Jak Alan Rickman proměnil nejzajímavější postavu z Harryho Pottera?

Herec Alan Rickman výrazně ovlivnil kouzelnického hrdinu, jehož si zahrál ve všech osmi filmech o Harrym Potterovi.

Fanoušci Harryho Pottera se dodnes přou ohledně názoru na jednoho velmi specifického bradavického učitele. Severus Snape platil za jednu z nejbarevnějších, nejatraktivněji zahraných a nejlépe napsaných postav osmidílné filmové série, což mu mimo jiné vyneslo i nejedno fanouškovské ocenění. Ať už jste temného kouzelníka milovali, či nenáviděli, jedno mu nelze upřít – herecká legenda Alan Rickman se ho ujal vskutku dokonale.

Vedle tajemného, hrozivého projevu však Rickman obohatil postavu Snapea ještě o jeden zásadní prvek. Odborník na lektvary a černou magii totiž v průběhu celé ságy vystupuje oblékaný téměř výhradně v dlouhých černých róbách s velkým množstvím knoflíků od krku až k pasu.

Rickman si představoval, že samotná Snapeova chladná, odtažitá maska před druhými lidmi je především kostýmem, který postava musela dlouho a pracně zapínat, aby ukryla svůj vnitřní smutek a zranitelnost před druhými lidmi. Rovněž upnuté rukávy evokující sevřenost a nesvobodu jsou Rickmanovým nápadem, díky němuž byla ambivalentní Snapeova povaha podtržena.

Jako klasický metodický herec navíc Rickman svou róbu nesundával ani mezi natáčením jednotlivých scén, čímž úspěšně podtrhoval děsivý dojem, který především na mladé herce rozhodně fungoval. Důstojnosti mu neubralo ani to, že kostyméři museli jeho róbu trochu rozšířit poté, co se na natáčení vrátil ze zjevně velmi příjemné dovolené v Toskánsku. Popularitu i respekt, které si Rickman za své ztvárnění Snapea vysloužil, podtrhl i nedávný speciál Harryho Pottera, kde byla anglickému herci, jenž v roce 2016 zemřel na rakovinu slinivky, věnována dojemná vzpomínka.

ZDROJ: Screenrant

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný