16. července 2021 14:15

Je Sebevražedný oddíl 2 lepší než jednička? První reakce na nový komiksový akčnák nabízí jasnou odpověď

Druhý Sebevražedný oddíl se sice jmenuje stejně jako první film, podle prvních ohlasů jsou ale dopadl o dost jinak.

Do kin i na streamovací služby se blíží očekávané pokračování Sebevražedného oddílu. První díl z roku 2016 sice patří mezi nejhůře hodnocené příspěvky do filmového univerza společnosti DC (DCEU), avšak vydělal téměř 750 milionů dolarů, což byl velmi příjemný výsledek. Na dvojku jsme si však museli počkat, a to i kvůli neshodám režiséra Davida Ayera se studiem Warner Bros. ohledně finální verze prvního snímku.

Ayera tak u pokračování vystřídal James Gunn, autor dvou úspěšných dílů Strážců Galaxie od konkurenčního Marvelu. Ten si zase prošel jinými patáliemi, a tak si v mezičase před dokončením třetích Strážců Galaxie rád střihnul týmovku u druhé největší komiksové stáje. A aby těch zmatků nebylo málo, ještě dodejme, že pět let starý první díl se jmenoval Sebevražedný oddíl (v originále Suicide Squad) a aktuální pokračování se jmenuje… Sebevražedný oddíl (v originále The Suicide Squad). Tak snad se to nebude plést, že.

Pojďme nicméně k tomu nejdůležitějšímu. Jak se nový film povedl? První reakce jsou téměř jednotně pozitivní! Opakovaně se zmiňuje nepředvídatelnost příběhu i dostatek emočně vypjatých momentů. Zároveň Gunn využil toho, co umí nejlépe – tedy sestavit rozmanitý, a přitom fungující tým, jehož jednotliví členové se divákovi zaryjí do paměti.

Avizovaný rating R značící velké množství násilí, krve a ošklivých slovíček se prý podařilo Gunnovi naplno využít, jak si ostatně sebranka nelítostných zabijáků zaslouží. Dokonce i humor je údajně použit vhodně a dobře se doplňuje s drsnějšími a extrémně krvavými momenty. A vše se samozřejmě nejlépe vyjímá na velkém plátně, které si tento snímek zaslouží.

Účast Jamese Gunna namísto Davida Ayera od začátku značila příklon k odvázanější, humornější podobě ve stylu zmíněných Strážců Galaxie. U prvního Sebevražedného oddílu se zřetelně prala Ayerova temnější vize se studiovým komediálnějším pojetím, buďme tedy rádi, že si studio a filmař napodruhé sedli. Výsledek podle všeho opravdu stojí za to.

A kdo že se v něm vlastně objeví? I dvojka Sebevražedné oddílu stojí na tom, že vládní zmocněnkyně s tváří Violy Davis sestaví tým obávaných gaunerů, který následně vyšle na (pravděpodobně sebevražednou) misi. Z jedničky si můžete pamatovat Harley Quinn (Margot Robbie), Ricka Flaga (Joel Kinnaman) či Kapitána Bumeranga (Jai Courtney). Doplňují je Idris Elba jako Bloodsport, John Cena v úloze Peacemakera či třeba Sylvester Stallone dabující obřího žraločího muže King Sharka. Ze známějších jmen se objeví i Michael Rooker, Pete Davidson či Nathan Fillion, takže si snad každý najde svého favorita.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný