2. listopadu 2020 13:00

Naštvaný dopis Seana Conneryho pro Steva Jobse je sice falešný, ale pobaví i tak

James Bond rázně odmítl účast v reklamě na Apple.

Je to jen několik dní, co zemřel ve věku devadesáti let Sean Connery, první a nejslavnější představitel Jamese Bonda i mnoha dalších filmových rolí. A na povrch se vydral taky jeho slavný dopis zakladateli Applu a inovátorovi Stevu Jobsovi.

V dopise, který je datován do roku 1998, odmítá Sean Connery nabídku, aby se objevil v reklamě na produkty Apple. „Řeknu to ještě jednou... Neprodám svou duši Applu ani žádné jiné firmě. Nemám žádný zájem o to, abych měnil svět, jak mi naznačujete. Nemáte nic, co bych potřeboval nebo chtěl. Vy jste prodejce počítačů – já jsem sakra JAMES BOND!“ vysvětluje Connery v dopise Jobsovi.

Jenže dopis není pravý. Jde o starý vtípek z humoristických stránek Scoopertino, které parodickým způsobem informují o všem, co souvisí s firmou Apple. V několika vlnách už koloval po sociálních sítích bez přidané informace, že jde o vtip.

Stal se z něho dlouho přežívající hoax, který funguje tak skvěle, protože fanouškům Conneryho přijde hodný agenta 007, který i obdivovanému technologickému magnátovi rázně vysvětlil, kde je jeho místo.

Už jste se s dopisem setkali?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný