18. března 2016 12:36

Schwarzenegger vs. Stallone: 5 nejlepších filmových svalovců

Na velikosti záleží.

Největší hrdina starověku zaklepe už v neděli od 20.00 na program Prima COOL! Blíží se totiž jen dva roky starý snímek Herkules: Zrození legendy, který vykreslí příběh slovutného syna Dia! Ještě než si ale začnete prohlížet jeho mocné svalstvo, omamte se dopředu příběhem patera jeho hereckých ekvivalentů.

Sylvester Stallone

Začínal jako softporn herec, velmi brzy se však ambice “italského hřebce” Sylvestera Stalloneho projevily i v kvalitnější látce. Ať už Rocky či Rambo, Stallone pomáhal definovat, jak má vypadat akční hrdina 80. let. Ani kultovní herecký status mu však nestačil. Tu a tam zasedl na scenáristickou židličku a vysloužil si tak mimo jiné i Oscara za zápletku prvního Rockyho. V posledních letech se Sylvester stal rovněž režisérem, který oživil jak svá někdejší alterega, tak dal do kupy i své kolegy v sérii Expendables: Postradatelní!

Huge Jackman

Po novém tisíciletí už, zdálo se, namakaným borcům odzvonilo. Mnohem více byli v kurzu ukecaní hrdinové v ranku Bruce Willise, kteří sice stále nebyli žádné kostřičky, zároveň ale nepůsobily jako karikatury. Huge Jackman to celé změnil svou rolí Wolverina v sérii X-Men. Jenom málokdo se mohl pyšnit tak udělanou postavou a Jackman svou pověst akčního svalovce náležitě prodal i v několika dalších filmech: v Ocelové pěsti jako namakaný tatík a inženýr či jako Van Helsing, viktoriánský lovec monster.

Dwayne Johnson

Z herců nové generace však měl zdaleka nejlepší obvod čehokoliv Dwayne Johnson alias “The Rock”. Svého času (= před 12 lety u Kráčející skály) se o něm dokonce mluvilo jako o přímém nástupci samotného Arnolda. The Rock jistě natočil celou baterii více-méně-akčních drsňáren od G.I. Joe 2, přes Rychle a zběsile 5, až po Pot a krev. Navíc ale své role okořenil i o překvapivě inteligentní humor. Hlava Havla, tělo Ramba!

Dave Bautista

Někdejší šampion World Wrestling Entertainment je momentálně zřejmě nejrobustnějším hercem z ligy čerstvých hvězd. Proslavil se teprve před pár lety v Riddickovi, Strážcích Galaxie či naposledy loni ve Spectre. Rodák z Washingtonu D.C. toho sice mnoho nenamluví, ale se špetkou sebevědomého humoru se zvládá o to více ohánět kolem sebe.

Arnold Schwarzenegger

Nejikoničtějším gerojem a symbolem nadlidsky vysvaleného herce ale nemůže být nikdo krom samotného Arnolda. Jeden z nejúspěšnějších bodybuilderů světa naskočil do filmového vlaku poměrně pozdě, ale díky tomu, že byl už v 80. letech proslavený po celém světě, se rychle katapultoval do čelních pozic! Od Terminátra, přes Predátora, až po Komando překoval Arnie akční filmy k obrazu svému a nevadily při tom ani nešvary jeho absence solidnějšího herectví nebo brutální rakouský přízvuk. Věčná čest jeho schopnostem!

Čestná zmínka: Sean Connery

Skotský sir sice ve srovnání se svými následovníky není zdaleka tak šíleně “udělaný”, avšak Sean nebyl prvním Jamesem Bondem jen tak pro nic za nic. O jeho masivní síle svědčí i skutečnost, že v 50. letech skoro vyhrál titul Mr. Universe, kterým se o dekádu později proslavil právě Schwarzenegger!

Připraveni na nášup? Pak sledujte Herkula: Zrození legendy v neděli od 20.00 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný