29. ledna 2024 00:05

7 nejlepších rolí Scarlett Johansson: Od Black Widow ke Ztraceno v překladu

Scarlett Johansson rozhodně není jen slavnou tváří od Marvelu!

V sobotu večer dorazí na COOL akční sci-fi Ghost in the Shell. Scarlett Johansson se v ní představí jako kybernetická superagentka, která je napůl člověkem a napůl strojem. Film inspirovaný stejnojmennou legendární mangou (a anime) hýří podobnou atmosférou jako Blade Runner, Deus Ex a jiná kyberpunková dílka. Pro fanoušky ScarJo nebude asi překvapivé, jak agilně tu rozdává kopance – když se však podíváme na její nejlepší role, akční polohy v nich tvoří minoritu!

07) Black Widow (Marvelovky)

Role superagentky, kterou se ScarJo zapsala do myslí světových diváků, nemůže v seznamu chybět. I když jde „jen“ o žánrový popcorňák, uvážíme-li celý oblouk, který Black Widow v rámci mnoha filmů obepsala, jde rozhodně o poctivý kus práce. Po Iron Manovi 2 jste si nemysleli, že vám tahle postava v Avengers 4 tak vyrazí dech, co?

06) Vicki (Vicky Cristina Barcelona)

Pojďme k něčemu příjemnějšímu, k letní prosluněné allenovce Vicki Cristina Barcelona, v níž se ScarJo představila jako nerozhodná snoubenka, která se vydá na poněkud delší „rozlučku“ se svobodou do Španělska. A, co čert nechtěl, potkala tam Javiera Bardema v jeho bohémském já. Výsledek není zrovna nepředvídatelný, ale po čertech dobře se na něj dívá.

05) Rebecca (Přízračný svět)

Ještě předtím, než ScarJo natočila Ztraceno v překladu (k tomu se ještě dostaneme), sbírala ceny jako sarkastická školačka Rebecca v nezávislé komiksovce Přízračný svět. Přehlédnutá perla přitom již v roce 2001 (!) dávala najevo, že v té holce tkví pořádný ranec talentu.

04) Samantha (Ona)

Umělá inteligence Samantha z filmu Ona není jediným příkladem, kdy ScarJo sehrála primárně roli dabérky, je však příkladem, který nejspíš budete znát nejlépe už jen proto, že u nás animáky chodí do kin počeštěné. Na každý pád k Samanthě řekneme jedno: kdyby tahle mluvil Skynet, nejspíš bychom mu s vyhlazením lidstva ještě pomohli!

03) ??? (Under the Skin)

A nyní k něčemu kompletně odlišnému! Nepojmenovaná mimozemská... asi lovkyně s tváří ScarJo v Under the Skin se sice vzpírá pochopení, ale rozhodně nelze říct, že by tenhle film byl nezajímavý! Jen je onen zájem obtížné vysvětlit druhým. Under the Skin je spíš pocitem nežli filmem. A skutečnost, že v onom pocitu figuruje i ScarJo, jej rozhodně dost vylepšuje!

02) Nicole (Manželská historie)

Scarlettina další pecka se jmenuje Manželská historie. Depresivní příběh o rozvodu slouží jako solidní třetí díl volné trilogie „Scarlett Johansson ve filmech o ženění“! Jejím prvním dílem je samozřejmě Vicki Cristina Barcelona, ale co je díl druhý?

01) Charlotte (Ztraceno v překladu)

Ano, také Ztraceno v překladu bylo vlastně o tom, kterak je ScarJo zdeprimovaná životem už ve svém nevysokém věku. Prazvláštní romantický film o tom, jak dva cizinci v cizím městě promrhají jednu existenciální noc, má dodnes svou nepopsatelnou poetiku. A bez mladičké Scarlett si jej vlastně nejde představit!

Akční sci-fi Ghost in the Shell začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný