1. března 2022 11:45

Co v Rusku neuvidí kvůli válce na Ukrajině? Hollywood zrušil největší filmové premiéry

Hollywoodská studia Disney, Warner Bros. a Sony se rozhodla nepustit do ruských kin řadu svých očekávaných hitů.

Vůči dění na Ukrajině není slepý ani Hollywood. Řada amerických studií se totiž rozhodla v důsledku ruské invaze na Ukrajinu posunout či prozatím úplně zrušit premiéry očekávaných filmových hitů v ruských kinech. O co všechno potenciálních 145 milionů diváků v nejbližších měsících přijde?

Warner Bros. mají snad nejatraktivnější želízko v letošním jarním filmovém ohni – nové zpracování Batmana. A ruští diváci se ho jen tak nedočkají, přestože studio nevyloučilo jeho uvedení později v budoucnu: „Ve světle humanitární krize na Ukrajině společnost WarnerMedia pozastavuje uvedení svého celovečerního filmu Batman v Rusku. Situaci budeme i nadále sledovat. Doufáme v rychlé a mírové řešení této tragédie,“ stojí v prohlášení.

Studio Disney odvolalo premiéru animáku Proměna a vydalo o něco drsnější prohlášení nežli konkurence od Warnerů: „Vzhledem k nevyprovokované invazi na Ukrajinu a tragické humanitární krizi pozastavujeme uvádění kin v Rusku, včetně nadcházející Proměny od Pixaru.“ Podobný osud jako Proměnu pravděpodobně potká i rodinnou komedii Dvanáct do tuctu (Cheaper by the Dozen) a vztahový thriller Deep Water, které se měly objevit na streamovacích službách. Otazníky se vznáší i nad plánovanou květnovou premiérou druhého Doctora Strange.

Pozadu nezůstalo ani studio Sony, jež pozastavilo ruské premiéry u všech svých titulů včetně očekávané komiksovky Morbius. „Naše myšlenky a modlitby jsou se všemi, kteří byli vojenskou akcí zasaženi, a doufáme, že krize bude rychle vyřešena,“ zakončilo Sony své prohlášení, obsahově samozřejmě velmi podobné těm ostatním.

Osud dalších očekávaných titulů zatím není znám. Ježek Sonic 2 od studia Paramount, Ambulance od Universalu či třetí Fantastická zvířata (od výše zmíněných Warner Bros.) – to jsou jen některé tituly, jejichž budoucnost v ruské distribuce je nejasná. Filmová studia i samotné ruské kinaře tyto kroky ekonomicky zabolí, avšak vzhledem k současné situaci nemohl Hollywood zůstat stranou.

ZDROJ: ComicBookMovie

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný