30. října 2022 18:00

Voldemort se zastal Rowlingové. Co vzkázal jejím dlouholetým kritikům?

Populární autorka zažívá turbulentní časy. Teď se jí zastal jeden z nejznámějších britských herců.

Spisovatelka J. K. Rowlingová si před lety znepřátelila mnohé dlouholeté fanoušky své série Harry Potter. Vypustila totiž na sociální sítě sérii kontroverzních výroků na adresu transgender lidí, což se nelíbilo i většině hvězd filmového zpracování. Teď se jí však zastal představitel Voldemorta, jímž je oceňovaný britský herec Ralph Fiennes (Skyfall, V Bruggách, Schindlerův seznam).

„Napsala ty skvělé knížky o dospívání, o tom jak děti nacházejí samy sebe a rostou v dospělé bytosti. Je to o tom, jak se stáváte lepším, silnějším a morálně více ukotveným člověkem. Slovní napadení, kterým je vystavována, jsou otřesná a nechutná,“ řekl v rozhovoru pro New York Times.

Podotknul zároveň, že chápe pohled lidí, kterých se mohlo dotknout to, co říká o ženách: „Ale není to nic obscénního, ultrapravičáckého a fašistického. Ona jen řekla – Jsem žena a cítím se jako žena a chci mít možnost říkat, že jsem žena... Chápu, jak to myslí, přestože nejsem ženou.“

Zároveň se vyjádřil k současné situaci kulturních válek. „Nikomu neberu právo na spravedlivý hněv, ale často se tento hněv obrátí v něco hloupého, protože nebere v potaz šedou zónu mezi póly. Nerozlišuje odstíny,“ myslí si devětapadesátiletý herec, mezi jehož poslední filmy patří Kingsman: První mise nebo Vykopávky.

Souhlasíte s ním?

Zdroj: Vanity Fair

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný