14. června 2016 14:24

Rock vs. Drax: 4 filmoví drsňáci, kteří chtějí být nástupci Arnolda Schwarzeneggera

Král Škorpion - upoutávka

Kdo má převzít Arnieho žezlo?

Akční biják ze starých časů, který je tak trochu moderním Barbarem Conanem – to je Král Škorpion, který naskočí na Prima COOL v neděli ve 20.00. V hlavní roli se tu objeví Dwayne “The Rock” Johnson, o němž se v době premiéry mluvilo jako o nástupci Arnolda. I když Dwayne tomuto očekávání z nemalé části dostál, skutečného nástupce Arnieho aby jeden stále pohledal. Kdo se o to snažil a proč to doposud nevyšlo?

Terry Crews

Někdejší hráč amerického fotbalu se ponejvíce proslavil v sérii Expendables, kde si však na víc než pár štěků nepřišel, ruku v ruce s kultovně divnou sérií reklam na deodorant Old Spice. Víme tedy, že Terrymu nesmrdí ani střelný prach, ani smysl pro humor. Navíc z “černého Arnieho” by byli nadšení diváci nejrůznějšího ražení!

Problém je, že Terry na svou klíčovou roli stále čeká. Arnolda totiž neproslavilo ani tak jeho neherectví či svaly, ale především parádní bijáky jako Conan anebo Terminátor. A dnes filmaři snad ani příliš nechtějí podobně vymazlené snímky s bodybuildery ani točit! Ledaže by Terry naskočil do komiksových seriálů, jako třeba…

Dave Bautista

Někdejší zápasník WWE je jak široký, tak dlouhý. Ani on není zrovna přeborníkem autentického herectví, jeho drsňák byl však milým (ač krátkým) kořením loňské bondovky Spectre. A rovněž tak víme, že si Dave umí dělat vtípky sám ze sebe – díky jeho božanské roli ve Strážcích Galaxie.

Dave by rovněž měl na to, aby po Arniem navlékl drsňácké papuče. Z jeho působení ve wrestlingu vyplývá i cit pro herectví. Když se zatváří, vypadá navíc notně exoticky – něco, co zajistilo i Arnoldovi vstupenku do Hollywoodu. S herectvím však začal teprve nedávno, stejně jako Terry si tak bude muset počkat, zdali mu filmaři dají solidnější roli.

Gina Carano

Tahle ženská rozhodně může uzurpovat Arnoldův trůn! Zápasnice Gina Carano má na kontě rozhodně lepší seznam solidních filmů (včetně Rychle a zběsile 6 či Deadpoola) než předešlí dva snaživci. Chcete netradiční záporačku nebo drsňačku? Gina, stejně jako kdysi Arnold, to umí obstarat!

Navíc jí už producenti uvěřili natolik, že jí dali peníze na vlastní biják. Ačkoliv Zkrat z roku 2011 nepatří mezi kdovíjaké klenoty, milovníci akce jako ze staré školy si na něm rozhodně pošmákli. Ve všech ze svých filmů vystupovala Gina jako nezničitelný stroj na destrukci, bude-li tak v herectví pokračovat, má šanci stát se novou akční elitou, na niž se bude pamatovat i po pár dekádách!

Dwayne “The Rock” Johnson

Paradoxně The Rock totiž na Arnieho navázal tak nějak napolovic. Jasně, filmy jako Král Škorpion anebo jeho účast v sérii Rychle a zběsile rozhodně patří mezi moderní masomlejnkový spektákl nejvyšší jakosti. Jenže The Rock je… paradoxně příliš dobrým hercem, než aby dokázal na Arnieho navázat.

Kouzlem Schwarzeneggerova antistylu bylo totiž hlavně v počátcích hraní beze slov – šlo sice o z nouze ctnost, poněvadž Arnie uměl blbě anglicky, zároveň mu však tahle poloha dodávala na tajemnosti. A The Rock, který si libuje i v netradičních rolích namakaných drsňáků nebo natvrdlých bodybuilderů, je prostě oproti Arniemu příliš velký extrovert.

Když ale vezme do ruky meč, je z toho furt parádní pokoukaná. Král Škorpion vyráží na výpravu v neděli ve 20.00 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný