12. srpna 2019 02:15

Původní Robocop hlásí comeback! Nový film naváže přímo na ikonickou jedničku

Režírovat ho má tvůrce Districtu 9!

Ve čtvrtek ve 22.50 začíná na Prima COOL Robocop 3. Korporace OCP stále neopustila svůj záměr na přeorání Detroitu do svého Delta City, místní rebely proto začne vytlačovat po vzoru Impéria ozbrojenou silou. Nepočítala však s tím, že se na stranu Rebelů přidá kovový polda s kvérem namísto světelného meče. Příběh z dystopické budoucnosti zakončil původní trilogii Robocop – již brzy se však máme dočkat nečekaného pokračování!

Nejspíše si v této souvislosti vzpomenete na nedávný remake. Ten však celou zápletku rebootoval a do značné míry změnil. Možná však svítá na lepší časy. Šušká se totiž o tom, že by mohl vzniknout čtvrtý díl Robocopa, který naváže na úplně první díl.

Snaží se o to alespoň Ed Neumeier, spoluautor původního Robocopa, jenž pro studio MGM momentálně vymýšlí nový robocopovský film. Většinu detailů si údajně musí nechat pro sebe. Pár věrohodných informací už ale naštěstí známe.

Film totiž bude, jak jste správně pochopili, ignorovat druhý a třetí díl a v přímé návaznosti na jedničku nám ukáže Detroit o 30 let později! To samozřejmě nezaručuje, že bude výsledek dobrý nebo že film vůbec vznikne. Je to však podstatně optimističtější vize, než jakou jsme ohledně produkce Robocopa dostali za posledních 28 let...

Není bez zajímavosti, že Neumeier již po premiéře prvního Robocopa přišel s námětem na film, který by se odehrával 25 let po jedničce (a natočen by byl už v roce 1990). Studio však většinu jeho drzých nápadů zavrhlo a natočilo si dvojku a trojku převážně na základě jiného námětu. Potenciální Robocop Returns (jak zní název nového filmu) z Neumeierovy hlavy by tak doslova byl návratem ke kořenům!

Pokud se tato vize opravdu naplní, Robocop bude dalším filmem v řadě, který namísto reimaginace (starý příběh novou optikou), rebootu (stará značka odznova, ale klidně bez nové optiky) či remaku (starý film přetočený jinak) přišel se snahou o nostalgickou návaznost. To celé ignorující levobočky či nepříliš dobře přijaté díly obecně.

Něco podobného navrhoval Neill Blomkamp (District 9) pro ságu Vetřelec (neúspěšně). Ve stejném duchu se přitom natáčí i nový Terminátor (možná úspěšně?) a už letos uvidíme pokračování Halloweenu, který stejně jako chystaný Robocop ignoruje kupu sequelů a navazuje na ikonický první film.

Právě o Blomkampovi se přitom minulý týden profláklo, že by měl návrat Robocopa režírovat! Po letech, kdy bylo zběsilé remakování a/nebo prequelování extrémně v módě, se tak snad vrací doba, kdy si filmaři své značky opečovávají v původní "kontinuitě" namísto vymýšlení nejrůznější časoprostorových kejklů. Ostatně: retro letí!

Koneckonců, sluší se připomenout, že je původní Robocop dodnes v nejen Detroitu velmi populární téma. V krizových letech si místní dokonce odsouhlasili, že tu robopoldovi postaví sochu, a to je podstatně víc, než o sobě může říct většina akčních hrdinů!

Robocop 3 začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22.50. Robocop Returns snad dorazí do kin v nejbližších letech.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný