9. července 2020 15:14

Robert Downey Jr. vysvětlil, proč hrál ve filmu Tropická bouře černocha

Slavný herec vysvětlil jednu ze svých komediálních rolí, ve které byl přebarvený na černo.

Kromě své nejslavnější role Iron Mana, známe Roberta Downeyho Jr. taky jako Kirka Lazaruse z komedie Tropická bouře (2008). Za svou kreaci získal dokonce nominaci na Oscara ze nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. V rozhovoru pro podcast The Joe Rogan Experience teď čelil otázce, jak zpětně vnímá svou parodickou roli, v níž jako běloch hraje černocha.

"Moje matka byla zděšená. Řekla mi, že z toho má fakt divný pocit a já jí odpověděl, že já taky," začal Downey a pak popsal, co ho přimělo kývnout na roli, když mu zavolal jeho kamarád Ben Stiller, tvůrce a režisér filmu.

"Ben měl jasnou představu, jaký to bude film, což mě fakt přesvědčilo. Jenže bylo jasné, že z toho bude šílenost, která nejednoho člověka urazí... Devadesát procent mých černých kamarádu mi pak řeklo - kámo, bylo to skvělý. Nemůžu ani říct, že bych nesouhlasil s těmi zbylými deseti procenty. Někdy prostě musíte přiznat, že jste to trochu zvorali. Na mou obranu; Tropická bouře je taky o tom, jak špatné je přebarvovat se na černocha."

Robert Downey Jr. vystupuje ve filmu jako australský herec, který je tak ponořen do své herecké metody, až sám uvěří, že je černoch. V průběhu filmu si projde krizí identity a v jeho závěru fakt ujetým rozkladem osobnosti:

Byli jste z Downeyho role ve filmu Tropická bouře víc zděšení nebo pobavení?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný