1. března 2018 08:28

V novém filmu od Tarantina si zahrají Leonardo DiCaprio a Brad Pitt

Konečně známe jeho název. A možná dorazí i Margot Robbie!

Quentin Tarantino pořád zvažuje režii Star Treku, k němuž se momentálně píše scénář, jeho dalším filmem ale bude výlet do roku 1969. V dramatu Once Upon a Time in Hollywood se podíváme do útrob továrny na sny, která na konci 60. let fungovala docela jinak. A protože mluvíme o nové tarantinovce, logicky u toho budou velké hvězdy,

Už nějakou dobu víme, že se hlavní role ujme Leonardo DiCaprio, který si zahraje zkrachovalého westernového herce Ricka Daltona. Rick bude mít ve filmu parťáka, jehož chtěl Tarantino obsadit Bradem Pittem nebo Tomem Cruisem. A i když by druhá možnost asi byla zajímavější, kaskadéra Cliffa Bootha si nakonec zahraje Pitt, který s Tarantinem pracoval už na Hanebných panchartech.

Po sešlosti z Nespoutaného Djanga, kde DiCaprio zazářil jako hlavní padouch, tu tedy máme další staré známé. Bude to podobné i u třetí důležité role, herečky Sharon Tate? Kdepak. Tady Quentin zkusí novou tvář, a to Margot Robbie, která se pro změnu zná s DiCapriem díky Vlkovi z Wall Street.

Once Upon a Time in Hollywood se bude točit kolem Daltona s Boothem, kteří se pokoušejí o velký filmový comeback. Zároveň nás ale čeká vražda Sharon Tate, kterou mají na svědomí stoupenci masového vraha Charlese Mansona (ano, film se částečně odehrává podle skutečných událostí).

Kdekdo spekuluje o tom, že se dočkáme podobného historického zvratu jako v Hanebných panchartech – Dalton totiž bude bydlet přímo vedle Sharon. Myšlenka, že by dva westernoví hrdinové dali Mansonovcům po tlamě, by ale mohla (alespoň v prudérní Americe) zneuctít Sharoninu památku, tak uvidíme, jak to celé dopadne.

Tarantino prý scénář chystal pět let a jeho součástí je také slavný filmař Roman Polanski, tehdejší manžel Sharon Tate. Once Upon a Time in Hollywood tak nebude zcela odtržené od reality, a co víc, premiéra je dokonce v plánu na srpen 2019, kdy nás čeká 50. výročí vraždy Sharon Tate.

Vzhledem k rozpočtu, který se vyšplhá na 100 milionů dolarů, musí být nová tarantinovka pořádný hit. S DiCapriem a Pittem by to ale neměl být problém, tak doufejme, že nás čeká další fascinující celovečerák. Tarantino by se po ně mohl vrhnou rovnou na Star Trek, který by tak byl jeho desátým (a zároveň posledním!) filmem. To ale dost předbíháme, nejdřív se musí povést jeho devátý film, jenž určitě rozpoutá slušnou kontroverzi.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný