26. května 2018 11:14

7 největších drsňáků (a drsňaček!) z filmů Quentina Tarantina

Je mezi nimi váš favorit?

Pomsta je pokrm nejlépe podávaný za studena! Již ve čtvrtek ve 22.20 začíná na Prima COOL kultovní Nespoutaný Django režiséra Quentina Tarantina – drsný western o tom, kterak se uprchlý otrok stal lovcem lidí a jal se zachránit svou stále vězněnou manželku. Vzhledem k látce dá rozum, že Django není žádné ořezávátko. Jak si však stojí po boku dalších slavných Quentinových drsňáků? Vybrali jsme sedmero z těch, které platí za relativně (!) kladné postavy, a seřadili je dle našich preferencí.

07) Shosanna (Hanebný pancharti)

Poslední drsňačka v našem seznamu toho sice sama tolik nepostřílela, odvaha uspořádat sebevražednou misi jí však nechyběla! Koneckonců, úspěch Panchartů je vlastně... z 90 % jenom jejím dílem.

06) Nevěsta (Kill Bill)

Rádi bychom Nevěstě přiřadili vyšší skóre. Má ostatně asi nejvyšší bodycount i schopnosti široko daleko. To je však dané tím, že byl každý její příběh natočen v jiném žánru. Právě tahle rozbitost, spolu s absencí ukotveného stylu i motivace, tak Nevěstě cenné body za sympatie ubírá.

05) Marquis Warren (Osm hrozných)

Samuel L. Jackson si střihl v Tarantinových filmech celou řadu postav, jeho major Warren nám však utkvěl v hlavě nejvíce (plus nemůžeme obsadit všechny pozice charaktery z Pulp Fiction). Maniakální lovec lidí totiž pozvedl jinak horších Osm hrozných Jacksonovým unikátním herectvím!

04) Aldo Raine (Hanebný pancharti)

Druhý Panchart v žebříčku je samozřejmě dám tím, že nemlich všechny postavy tohoto filmu byly drsnější než zbrusu nový smirek! Aldo je jediný borec s tváří Brada Pitta, který nám za poslední dekádu uvízl v hlavě – a i kdy za to dílem mohl jeho šílený akcent i chování, můžeme na to říct jen: "Buongiorno!"

03) Pan Oranžový (Gauneři)

Najít mezi Gaunery někoho kladného není zase tak lehké – jediný zdejší panáček, který nepatří na elektrické křeslo, je totiž policejní tajný agent. Jasně, Pan Oranžový by třeba ve střetu s Nevěstou zkapal do pěti sekund. Právě přízemní styl Gaunerů, v němž není rychlé cesty ven, z něj ale činí chlápka s nervy z titanu!

02) Django (Nespoutaný Django)

To Django cestu ven najde, a nikoliv jednou. Uprchne jako otrok a přežije nejednu drsnou přestřelku – ve škále "Pan Oranžový vs. Nevěsta" je tedy rozhodně blíže druhé jmenované. Avšak skutečnost, že lidé jako on fakticky existovali, jeho fazóně dodává nezbytnou porci stylu. A dost mu pomáhá i Christoph Waltz v roli parťáka!

01) Butch (Pulp Fiction: Historky z podsvětí)

Není zřejmě lepší scéna celé Tarantinovy kinematografie, než ta, v níž si Butch vybírá svou ideální zbraň! Prakticky každý okamžik jeho působení v Pulp Fiction je jedna perla vedle druhé, dokonce i ze zastavení na přechodu dovede Butch vykouzlit nezapomenutelnou scénu, a to je už co říct! Quentin Tarantino má prostě na superfrajery a superfrajerky neskutečný talent!

Nespoutaný Django začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný