4. března 2020 18:30

Původní konec Jokera byl mnohem drsnější než ten, který jsme nakonec dostali

Fanoušci Batmana by z původního konce Jokera velkou radost neměli...

Joker režiséra Todda Phillipse byl jedním z největších filmových překvapení roku 2019. Temný anti-superhrdinský biják si získal pověst nového kultu mimo jiné i díky prazvláštnímu konci. Ten jsme již rozebrali – Phillips se v něm snažil dát najevo, že si ústřední antihrdina Arthur Fleck většinu děje možná jen vymyslel. Původně však mohlo být finále Jokera ještě mnohem kontroverznější!

Jak totiž nedávno prozradil scenárista a režisér Kevin Smith, Phillips si hrál s možností vložit Jokera do smrti Wayneových daleko výrazněji: "Původně bylo finále v nemocnici odlišné," řekl Smith ve svém pořadu Fatman Beyond. "Joker je ve špitálu a směje se, hihňá se, a říká 'Vzpomněl jsem si na něco vtipného' a najednou se objeví flashback na smrt Thomase a Marthy Wayneových. Ukáže se, že to byl Joker, kdo je zabil! Je tu také křičící a brečící malý Bruce Wayne, a jak Joker odchází, najednou se otočí a... zastřelí ho taky. Titulky!"

Smith mluví o původním konci Jokera od 16:35

Joker tedy mohl zabít malého Bruce Waynea, což by logicky vedlo k absenci dospělého Bruce Waynea – a tudíž Batmana! To ale není jediná odlišnost vůči komiksovému kánonu. Sluší se zmínit, že ačkoliv Joker zabil Bruceovy rodiče například v Burtonově Batmanovi v roce 1989, v původních komiksech nemá se smrtí Wayneových nic společného.

Nikdo zatím nevysvětlil, proč se Phillips rozhodl pro jiný konec filmu. Možná si chtěl Bruce Waynea schovat do pomalu chystaného pokračování, možná zasáhlo studio, které film nechtělo ukončit smrtí dítěte (a zároveň jednoho z nejoblíbenějších superhrdinů). V každém případě by však šlo o extrémně temný konec, jenž by možná ovlivnil i Phoenixovy šance na Oscara?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný