18. července 2016 14:12

Punisher a spol.: 4 komiksové postavy, které zabily nejvíc lidí

Mstitel - upoutávka

Procvičte si opravdu vysoká čísla!

Vpravdě retro komiksový zážitek vás čeká ve čtvrtek na COOLu – ve 22.00 totiž začíná snímek Mstitel z roku 1989. V tom se vám představí Dolph Lundgren jako první pořádná inkarnace komiksového drsňáka Punishera, čili jakéhosi předskokana dnes populárnějšího Deadpoola. O kolik jsou tyhle netypické postavičky krvavější než jejich kolegové oblečení do americké vlajky nebo se slipama nataženýma přes kalhoty? Vypíchli jsme nejzabijáčtější postavy komiksového světa!

4) Punisher

Počet obětí: kolem 1600

... neboli Mstitel, ten má na triku pořádnou porci rudé tekutiny! Přesné číslo – stejně jako u většiny typosů dole – nelze přesně určit z jednoduchého důvodu: mnohé šarvátky se v komiksu odehrávají “mimo záběr”, navíc komiksy často pobíhá více verzí téže postavy z různých realit. Punisher má však podle různých zdrojů rozhodně větší počet fragů nejrůznějších mafiánů než třeba Wolverine. To už je při věku druhého jmenovaného co říct! Není přitom bez zajímavosti, že míra jeho zářezů je zřejmě velmi podobná i u Jokera – to je však už čistokrevný záporák. Mirků Dušínů však v našem seznamu moc nenajdete…

3) Galactus

Počet obětí: odhadován na triliony obětí

To je už pořádný skok! Galactus z marvelovkého univerza je mezihvězdná entita, které šmakuje požírání celých planet – a činí tak už po miliardy let. Dalo by se samozřejmě oponovat, že Galactus je spíše svým způsobem jakási přírodní síla – stejně tak bychom za největšího killera všech dob mohli označit i koncept smrti, že. Galactus je však rozhodně notně personifikovanou postavou, jenom výmluvami na to, že “se pouze řídí stavem vesmíru”, tak z našeho seznamu nevyklouzne.

2) Beyonder

Počet obětí: obyvatelé hned několika různých realit

Prakticky nevyčíslitelnou sumu má na svém kontě i Beyonder, tajemná entita pohybující se napříč nejrůznějšími realitami marvelovského univerza. Z nekonečného množství alternativních světů je totiž Beyonder odpovědný za destrukci hned několika různých vesmírů, přesnou sumu tak nelze dost dobře vyčíslit. I tenhle polobůh však bledne závistí nad padouchem z prvního místa.

1) Thanos

Počet obětí: nekonečný

Doslova nekonečný počet zabitých pak zaskóroval arcizáporák marvelovek, který se již brzy ve filmech postaví Avengerům. Thanos totiž, po zisku udělátka od skutečného Boha, vymazal z existence všecky marvelovské vesmíry. Budeme-li se přitom držet teze, že vesmíry jsou nekonečné a jejich alternativních variací je taky nekonečno, Thanos věru zlikvidoval tolik duší, že nemá konkurenci. Jasně, nakonec ho sice jeden z mála přeživších ukecal, aby vše vrátil do původního stavu. Jak se však říká: první slovo platí, druhé leze z gatí!

Mstitel začne rozdávat ťafky už ve čtvrtek ve 22.00 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný