8. září 2016 16:45

Pulp Fiction vs. Kill Bill: 7 nejlepších filmů Quentina Tarantina

Nespoutaný Django - upoutávka

Který urval první místo?

V neděli ve 20.15 vás na Prima MAX čeká skutečná lahůdka – snímek Nespoutaný Django režiséra Quentina Tarantina. Tento nezmar žánrových bijáků je tu s námi už víc jak dvě dekády. Od původních Gaunerů a Pulp Fiction ušel pořádný kus cesty, kam se ale vlastně dostal? Vzpomněli jsme a seřadili dle názorů fanoušků jeho nejlepší filmografii!

7. Osm hrozných

Je to asi překvapivé, ale sedmým filmem od konce je nedávný western Osm hrozných, který fanoušky příliš neoslovil. Tarantino však za svůj život natočil jenom osm filmů, takže to s ním není tak zlé. Osm hrozných každopádně tak úspěšně překonává v hodnocení jen Tarantinovo Auto zabiják anebo segmenty ze Sin City či Čtyř pokojů.

6. Jackie Brown

Na místě šestém se umístila Jackie Brownová – dost možná nejvíce atypický film z celé Quentinovy éry, v němž si zjevně zkoušel, jestli mu jde dobře točit i scény, v nichž nikdo nikoho nestřílí do hlavy. Vyžívání se v dlouhých sekvencích bez střihu naznačuje, že se v Quentinovi ukrývá víc talentů, zjevně ho však víc baví nimrání se v žánrovkách…

5. Nespoutaný Django

Jako je třeba právě Nespoutaný Django! Láskyplný líbesbríf klasickým spaghetti westernům není v Quentinově filmografii první – dost si z italských žánrových filmů 60. a 70. let vzali i Hanební pancharti. Django se však na Divokém západě přímo odehrává a jeho soustředění na dlouhé, ironické konverzace z něj právem dělá nejlepší western 21. století.

4. Kill Bill 1 a 2

Quentinův opus magnum z let 2003 a 2004 se překvapivě umístil až na bramborové pozici. Lepší hodnocení má dokonce separátně film první, až poté jde film druhý – nad čímž skutečně zůstává rozum stát. Na každou stranu je ale znát, že se ani Quentinův nejdéle vyvíjený projekt nesetkal s takovým ohlasem jako…

3. Hanební pancharti

Jo! Tříhodinový film o tom, jak parta vidláků přepíše atentátem na Hitlera dějiny 2. světové války – což prokládají sáhodlouhé hospodské hry a poučování i kinematografickém kontextu Výmarské republiky – se skutečně umístil na 3. místě! Ne, že bychom si stěžovali, Pancharty máme fakt rádi. Jenom nás to trochu překvapuje. Tak či onak to ukazuje, že s kapkou humoru jde všechno lépe.

2. Gauneři

Naproti tomu stříbrnou příčku Gaunerů už zase nedáváme. Film vyprávěný z více úhlů pohledu je fakt perfektním kusem práce – tipovali bychom však spíše, že bude lidem jeho nepříjemná neobroušená brutalita připadat příliš drsná. Inu, můžeme jen říct, že v předpokladu, že lidé nejsou hyeny toužící po krvi, jsme se zase jednou zmýlili!

1. Pulp Fiction

Konec dobrý, všecko dobré. Tarantinovým navždy nejlepším filmem nemůže být nic jiného než Pulp Fiction – Historky z podsvětí. Najdeme tu vše od vtipných příhod gangsterů až po jedny z nejdrsnějších scén, jaké kdy svět mohl spatřit. Tenhle biják se v 90. letech právem stal megahitem a z Tarantina navždy udělal další položku v encyklopedii filmařiny.

Nespoutaný Django vyrazí na cestu pomsty v neděli ve 20.15 na Prima MAX!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný