1. října 2017 16:44

První fotky: Internet rozzuřili noví herci z Avatara 2! Co je na nich špatně?

Návrat na Pandoru naráží na samé problémy...

James Cameron konečně začal točit další Avatary. V příštích letech dá dohromady dvojku a trojku, jež uvidíme o Vánocích 2020 a 2021, a hned potom se vrhne na čtyřku a pětku, jichž se dočkáme o Vánocích 2024 a 2025. Ve všech nových filmech by se měli objevit Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver a Stephen Lang, tedy stěžejní herci z prvního dílu. Zároveň nás ale čeká i kupa mladých tváří, protože dorazí děti Jakea a Neytiti.

Kdo si je zahraje? Role "Žejksulyho" potomků urvali Jamie Flatters, Britain Dalton a Trinity Bliss, kteří ztvární modrásky jménem Neteyam, Lo'ak a Tuktirey. Sousední vodní klan Metkayina ve filmu zastoupí Bailey Bass (Tsireya), Filip Geljo (Aonung) a Duane Evans Jr. (Rotxo). A jediným hercem, jehož tvář uvidíme i v kinech, bude Jack Champion jako lidský teenager Javier "Spider" Socorro.

Ptáte se, v čem má internet s mladým obsazením problém? Naštvaní trollové si stěžují na "rasovou korektnost", případně se řeší, že budou noví Avataři blbinou plnou dětí pro publikum předškolního věku. Všichni totiž zapomněli na to, že Cameron slibuje velkou ságu s potomky Jakea a Neytiri už 8 let (!), a že je úplně jedno, jakou barvu pleti noví herci mají - stejně jako Worthington nebo Saldana logicky budou ve filmu digitální a modří.

Kopání do dalších Avatarů je holt v jistých kruzích dost populární. Camerona ale může uklidnit, že si na ně hateři stejně koupí vstupenky (jinak by nemohli zasvěceně hateovat dál), a že si může budovat vlastní sci-fi ságu, která má rozpočet neskutečnou miliardu dolarů. I na čtyři filmy je to hodně solidní balík. V rukou experta na pokračování (Terminátor 2, Vetřelci) by však měl být po celou dobu v absolutním bezpečí.

Avataři i přes prskání na netu vydělají ohromné peníze a navíc je velká šance, že půjde o parádní blockbustery. Cameron je prostě Cameron a stačí se podívat, jaké události vykouzlil z "blbé romance s velkou lodí" a "modré vykrádačky Tance s vlky".

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný