21. listopadu 2016 14:56

PROZRAZENO: Rowlingová odhalila zásadní kus minulosti Albuse Brumbála. Tajila ho celých 9 let!

Všechno souvisí se vším...

POZOR, ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z FANTASTICKÝCH ZVÍŘAT!

V roce 2007 vyšel poslední knižní díl Harryho Pottera. J. K. Rowlingová se v něm hodně zabývala životem Albuse Brumbála, jenž nebyl zdaleka tak veselý, jak si fanoušci mysleli, a odhalila hlavně tragickou smrt jeho sestry Ariany. Tu v šesti letech napadli mudlové a její čarovná moc se záhy stala velmi nestabilní, protože ji odmítala rozvíjet. Potlačování magických schopností pak v roce 1899 vedlo k nehodě, při které zahynula Arianina matka – a ještě ten samý rok se odehrál kouzelnický duel mezi Arianinými bratry Albusem a Aberforthem a Albusovým kamarádem Gellertem Grindelwaldem, při němž zemřela i ona samotná.

Rowlingová stále neodhalila, kdo přesně čtrnáctiletou Arianu zabil. Nejspíš to ale zjistíme v dalších dílech Fantastických zvířat, která by se měla zabývat jak Brumbálem, tak jeho (nyní již) sokem Grindelwaldem, s nímž se Brumbál utká v roce 1945 (a tedy v pátém filmu). Co však prozradil přímo první díl nové kouzelnické série? Skrz účast samotného Grindelwalda jsme se dozvěděli o existenci temné síly nazývané obskurus, což je těžko zvladatelný projev potlačování magických schopností. Ve filmu se tahle nebezpečná entita skrývá v adoptovaném chlapci Credencovi. Grindelwald po ní ale nepátrá jen náhodou, nýbrž z jednoduchého důvodu – zná ji totiž z dřívějška!

Odkud přesně? Ano, správně jste uhodli, že všechny indicie směřují k Arianě. Právě ona musela být obskurem, který slavného černokněžníka přivedl na stopu téhle nebezpečné magie. Jen díky krátkému přátelství s Brumbálem Grindelwald ví, že má obskurus nedozírnou moc a že ho může využít ke svým plánům na odhalení kouzelnické společnosti lidstvu, s nimiž operuje i ve Fantastických zvířatech.

Až tedy ve druhém díle dorazí samotný Brumbál (momentálně se hledá vhodný herec), určitě se toho dozvíme víc nejen o osudovém duelu s Aberforthem, ale také o samotné Arianě a o Brumbálových největších traumatech. Už teď se chystané flashbackové nadstavby nemůžeme dočkat. A nezbývá než doufat, že „nový“ Albus bude stejně výraznou postavou jako ten „potterovský“ s tváří Michaela Gambona!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný