31. srpna 2022 00:30

Je nový Predátor „strašně woke“? Hlavní hvězda filmu zareagovala na hejtry z internetu. Tady je její vzkaz

Herečka odpověděla internetovým kritikům, podle kterých by proti lovci z vesmíru neměla bojovat slabá žena.

Hlavní hrdinkou filmu Predátor: Kořist je nezkušená indiánská dívka Naru, kterou ztvárnila pětadvacetiletá herečka s indiánskými kořeny Amber Midthunder. V rozhovoru pro magazín People teď zareagovala na hlasy vyčítající filmu, že je příliš angažovaný, jinak by jako hrdinu, který nakonec porazí Predátora, nevybral ženu, navíc z etnické menšiny.

„Hodně lidí přijalo myšlenku, že je náš film strašně woke a bojuje s patriarchátem, přitom to vůbec nevystihuje, o čem ve skutečnosti je,“ řekla herečka, která je známá taky ze sci-fi seriálu Legion. „Není to o holce, která se nějak vzpírá tomu, co muži říkají, že smí nebo nesmí dělat. Je to doslova o jedinci, který se cítí k něčemu povolán, ale lidé v jeho okolí si nemyslí, že je povolán právě k tomu. Je to daleko osobnější příběh o srovnávání se se sebou samým.“

Spousta lidí podle ní navíc není moc zběhlá v historii původních obyvatel Ameriky. „Byli pověstní jako výteční válečníci, nejzuřivější ze všech. A byla to také společnost, v níž byly ženy válečnice, které bojovaly a lovily,“ zdůraznila s tím, že je Predátor: Kořist samozřejmě v lecčems nadsazený popcornový akčňák. Podstatné pro ni každopádně bylo, aby podala autentický výkon, kterým by posloužila své postavě, smyslu vyprávění a taky důstojně reprezentovala původní obyvatele Ameriky.

Souhlasíte s tím, že nový Predátor není žádný woke film?

Zdroj: Comic Book Movie

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný