23. listopadu 2020 15:30

Predátor 5 zavede vesmírného lovce mezi indiány

Ano, pomalu se chystá další díl Predátora. A rozhodně nepůjde o pokračování toho předchozího.

Pokud bereme duely Predátora s Vetřelcem jako separátní filmy, má hlavní série zatím čtyři díly – Predátora, Predátora 2, Predátory a Predátora: Evoluci. Každý celovečerák zkusil s vesmírným lovcem něco trochu jiného a pětka nebude výjimkou. Podle nejnovějších drbů se v ní totiž Predátor střetne s americkými indiány.

Přesně tak, inspirací nového filmu je podle všeho komiks Predator: Big Game, v němž se sci-fi legenda utkala s desátníkem Enochem Nakaiem, vojákem z kmene Navajo. Z Big Game se následně stal stejnojmenný román a samotný příběh patří mezi ty oblíbenější predátoří odbočky mimo velké plátno. Nový film ale nemá být přímou adaptací, a navíc to vypadá, že bude hlavní hrdinkou drsná indiánka z kmene Komančů.

Ať už to ve finále bude znamenat cokoliv (zatím není moc jisté, zda se podíváme do minulosti anebo klasicky do současnosti), za kameru usedne Dan Trachtenberg, režisér sci-fi Ulice Cloverfield 10. Místo pokračování Evoluce, která nebyla přijatá extra dobře, se přitom počítá se zbrusu novým směrem série, jenž by se měl obejít bez návratu Arnolda.

Snad u Foxů vědí, co dělají. Zatím to totiž moc nezní jako predátoří comeback, na který se fanoušci originálu třesou už desítky let…

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný