10. října 2017 11:58

POZOR, SPOILER: Je Rey vnučkou Palpatina? A přidá se k temné straně?

Nový trailer znovu rozvířil prastaré diskuze.

Před dvěma lety fandové Star Wars řešili hlavně jednu věc – kdo je vlastně Rey? Hlavní hrdinka Epizody VII se "chlubila" tajemným původem, někdo ji totiž ukryl na pouštní planetě Jakku a nikdy se pro ni nevrátil.

Mnoho fanoušků se domnívalo, že Rey prostě musí být dcerou někoho významného – ve hře byli Han Solo, Luke Skywalker, Darth Vader, Qui-Gon Jinn, nebo dokonce (potenciální dědeček) císař Palpatine. V Epizodě VII se ale původ Rey nevyřešil a vlastně jsme ani nedostali moc indicií.

Napraví to letošní Epizoda VIII? Jediná správná odpověď zní: To zatím vědí jen tvůrci a herci. Internet se poslední dva roky plácá v teoriích, které jsou z větší části jen zbožnými přáními, a teď je tu nové kolečko, protože se Epizoda VIII představila v pořádném traileru.

Rey v něm očividně není dcerou Lukea Skywalkera, který by ji musel poznat, a od minule je ze hry i Han Solo. Ostatní možnosti jsou ale teoreticky možné a momentálně vede císař Palpatine.

Rey totiž na konci Epizody VII používala stejné bojové výpady jako Palpatine v Epizodě III a v novém traileru se možná naklání k temné straně. Fandové tak spekulují o tom, že Kylo Ren a jeho mentor Snoke dlouho hledají právě ji a že se jedná o výjimečného potomka samotného císaře.

Bude tomu tak? A znamená to, že Rey v novém filmu propadne temné straně? Záleží, jak si vykládáte nové záběry. Podívejte se tedy znovu na trailer a dejte vědět, jestli tomu věříte anebo máte pocit, že je tohle vymýšlení úplně mimo.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný