18. prosince 2017 11:25

POZOR, SPOILER: 5 nejvíc šokujících věcí v nových Star Wars!

Jaké scény z filmu Star Wars: Poslední z Jediů nejvíc šokovaly fanoušky Hvězdných válek?

!!! Následující článek obsahuje popis několika scén z filmu, pokud si nechcete zkazit překvapení, dál nečtěte !!!

Po měsících vášnivých debat na téma kdo jsou rodiče nadané Rey, odkud se vzal Supreme Leader Snoke, nebo co se vlastně stalo s Lukem Skywalkerem, máme konečně nějaké odpovědi. Zároveň ale došlo k tomu, že krátce po premiéře osmé epizody se fanoušci rozdělili na dva tábory. Jeden film přijal jako odvážný krok novým směrem, který víceméně pohřbil veškerou minulost, zatímco ten druhý zuří, že tohle nejsou ty Star Wars, které hledali. Na jedné věci se ale shodne naprosto každý. Nový film z galaxie daleko, daleko odsud byl v některých momentech opravdu šokující. Tady je 5 nejpřekvapivějších věcí, jaké se ve filmu objevily:

1. Leia umí létat

„Tak takhle se nakonec rozloučili s Carrie Fisher?“ říkal si každý divák v každém sále ve stejný moment. Herečka totiž v loňském roce zemřela a tak většina lidí čekala, že v určitém momentu čeká její filmovou postavu ten samý osud. Jenže pak se ruka natáhne, generálka (pro nás ale stále princezna) otevře oči a začnou se dít věci, jaké jsme ve Star Wars ještě neviděli.

2. Snoke nebude novým Císařem

Pokud jste čekali, že tajemný Snoke bude po vzoru císaře Palpatina poražen až ve třetím filmu nové trilogie, pak s vámi režisér osmičky hezky zametl. O tomhle mocném pánovi jsme se totiž v novém filmu nedozvěděli vůbec nic a navíc nečekaně umřel už v polovině filmu, když ho zabil jeho vlastní učedník Kylo Ren.

3. Rey je obyčejná holka

Otázka, která fanoušky trápila od premiéry sedmé epizody asi nejvíc. Kdo jsou rodiče Rey a proč malou dívku opustili na písečné planetě Jakku. Odpověď? Nebyli nikdo. Prostě pár galaktických trosek, které dívku vyměnili za pár kreditů a nakonec zanechali jejímu vlastnímu osudu. Pro někoho zklamání, pro jiné zcela logický krok, který nový příběh dále posouvá směrem od rodu Skywalkerů.

4. Návrat Yody

V momentě, kdy se Rey dozvěděla pravdu o zrodu Kylo Rena už každý chápal, proč je Luke v novém filmu tak zlomený. Naštěstí pro něj i Povstalce ale nad stárnoucím mistrem Jedi někdo přece jen ještě nezlomil hůl. Jako „duch“ se mu totiž zjevil jeho starý mistr, moudrý Yoda. Ten Lukovi předal stručnou a jasnou lekci, po které konečně mohlo dojít na hlavní chod celého snímku.

5. Luke sám čelí Prvnímu řádu

Na začátku filmu Luke prohlásí, že je Rey blázen, jestli si myslí, že sám napochoduje proti celému Prvnímu řádu jen se svým laserovým mečem. Jenže když pak v závěru udělá přesně to, musí se člověk mírně pousmát. Tvůrci to zkrátka hezky vymysleli. O to víc, když se na konci zjistí, že se Luke celou dobu na planetu Crait pouze „projektoval“, zatímco meditoval na svém opuštěném ostrově. Epický moment pak završilo ještě epičtější opuštění těla a odchod v míru při sledování západu dvou sluncí. Aneb jak jsme Luka viděli poprvé, tak ho vidíme i naposledy.

Jak se tyto šokující momenty líbily vám? Dejte vědět v komentářích.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný