28. srpna 2023 00:04
Adam Vala

5 nejlepších filmů podle skutečných událostí, které prostě musíte vidět

Máte rádi filmy, založené na skutečných událostech? Přinášíme vám seznam těch nejlepších!

V sobotu večer na COOL dorazí parádní Rivalové. Také vás vždycky na konci skvělého filmu dostane titulek, že všechny události byly natočené podle skutečných událostí? Najednou ta hodina a půl dostává mnohem větší hloubku, co říkáte? Takže pokud hledáte skvělé kousky, které jsou právě z tohohle těsta, máme pro vás seznam pěti nejlepších. A ne, nebojte, Titanic mezi nimi není!

05) Přežít (1993)

Jedna z klasik zapadajících do našeho schématu. Skutečný příběh nepěkné havárie uruguayského letadla, na jehož palubě byl celý národní rugbyový tým. Část cestujících přežila, zbytek se musel více než dva měsíce vypořádávat s nehostinností And. Silná záležitost i pro ty, kdo se nebojí létání…

04) Temný úsvit (2006)

Jedna z méně známých rolí Christiana Balea, vyprávějící o americkém pilotovi, který byl v době války ve Vietnamu sestřelen nad Laosem. Nehodu přežil, ale ihned poté byl zajat a mučen. Plán na útěk se mu ale i díky speciálnímu výcviku začal honit hlavou nedlouho poté a… No, podívejte se sami!

03) Everest (2015)

Nejvyšší hora světa láká spoustu horolezců, jsou však mezi nimi i horolezečtí turisté, kteří přeceňují své síly. Právě o tom je příběh filmu Everest, který předkládá skutečné události bez jejich obalování kilometry patosu. Mrazivý, místy až šokující snímek, který ve vás na pěknou chvíli uhasí všechny touhy lézt na vysoké kopce. Anebo zažehne?

02) Zodiac (2007)

Šedesátá léta, Kalifornie, masový vrah. Co víc potřebujete pro základ dobrého filmu? Jistě – fakt, že šlo o skutečný příběh, který dosud nebyl úplně uzavřen. Nikdo totiž nikdy nezjistil, kdo Zodiac skutečně byl…

01) Rivalové (2013)

Na závěr asi nejpoutavější dílo z našeho seznamu – Rivalové – mapuje příběh dvou pilotů formule 1, kteří jsou spolu s dvojicí Senna–Prost, považovaní za největší rivaly historie motorsportu. Film sice není úplně věrný, co se výsledků a zpracování závodů týče, detailně však vykresluje složitý konkurenční vztah i osobní životy Jamese Hunta a Nikiho Laudy. Jestli překonává legendy typu Le Mans nebo Formule, necháme na vás, jde ale rozhodně o film, který nadchne i ty, kdo motorsportu neholdují.

Rivalové začínají na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný