13. července 2016 12:50

Po Deadpoolovi dostane vlastní film i Gambit. Kdy se začne točit?

Channing mezi mutanty.

Studio 20th Century Fox si svoji x-menovskou sérii hýčká už 16 let. Kolem šesti týmovek se objevily tři sólové filmy (dva s Wolverinem a jeden s Deadpoolem) a chystá se jich mnohem víc. Kdo se dočká příště? Nejnovějším sólistou bude Gambit, protřelý zlodějíček z New Orleans, který ovládá kinetickou energii, rád hází karty a bude mít tvář Channinga Tatuma.

Ano, Gambit na velkém plátně debutoval před sedmi lety. V X-Men Origins: Wolverine si ho zahrál Taylor Kitsch, tahle verze postavy se ale bude ignorovat. S Tatumem se (podobně jako u letošního Deadpoola) pojede nanovo, a to pod dohledem Douga Limana, jenž se předloni blýsknul sci-fi Na hraně zítřka.

O příběhu toho zatím moc nevíme a stále není jasné, nakolik bude Gambit propojen s ostatními filmy. Jeho sólovka už se několikrát odložila a musela i měnit režiséra (před Limanem ji chystal Rupert Wyatt), teď se ale konečně finišuje scénář a natáčení má začít na jaře 2017. Znamená to premiéru v létě/na podzim 2018? Smysl by to dávalo, nejdřív si ale počkejme na první fotky z placu. Kdo ví, jestli se s Gambitem zase něco nestane...

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný