21. července 2016 12:33

Piráti z Karibiku a spol.: Viděli jste 6 nejlepších pirátských filmů?

Piráti z Karibiku: Na konci světa - upoutávka

Hurá na karibské vlny!

V neděli ve 20.15 začíná na Prima MAX třetí díl Pirátů z Karibiku s podtitulem Na konci světa! Válka o budoucnost pirátstva vrcholí a o epické bitvy nebude nouze. Mezi jaké další filmy se však Deppovi piráti zařadili? Vybrali jsme nejlepší zástupce bukanýrského žánru.

Ostrov pokladů

Legendárního Ostrova pokladů je samozřejmě víc verzí, než je představitelů Jamese Bonda – dost možná nejlepší je však ta z roku 1972! Tážete se proč? Inu, velkou zásluhu na tom má Orson Welles jakožto John Silver! Tenhle matador filmové a televizní zábavy na sebe strhává pozornost nemlich v každém filmu už jen pro skutečnost, že se sotva vejde do záběru. Právě to je ale na něm tak rozkošné.

Black Sails

Piráti v poslední době – krom těch z Karibiku – neplatili za nejvýnosnější zboží. Před dvěma lety se však podařil průlom seriálu Black Sails z produkce našeho oblíbeného kanálu Starz, jež vytvořil i Spartaka (ano, není to film, trochu podvádíme). Jeho zápletka se odehrává 20 let před Ostrovem pokladů, pro lidi znalé příběhu kultovního na západ od nás je zde tak připravena velká porce popkulturních narážek, po boku solidní zápletky a příjemné míry staré dobré drsnosti.

Rošťáci

A teď něco netypického – Rošťáci alias Goonies totiž nejsou pirátskou podívanou z období 17. či 18. století, nýbrž z 80. let 20. století. Jejich srdce však rozhodně patří bukanýrům! Klukovina ve Spielbergově stylu je o partě kluků, kteří omylem objeví mapu ke starému pirátského pokladu. Dostávají se tak do koloběhu dobrodružství, jaké chtěl někdy prožít snad každý z nás.

Captain Blood

Nejpopulárnější ale byly pirátské filmy před víc jak půlstoletím – a právě z tohoto období pochází Captain Blood. Snímek natočený Léta Páně 1935 je romantický až po uši. Hlavní hrdina, odsouzenec jménem Blood, je neprávem nařčený ze zrady, naštěstí je však jako otrok koulen lady Arabellou (!), díky níž se postupně může osvobodit z okovů, vrátit čest svému jménu a stát se obývaným bukanýrem. Zábava, která nestárne!

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

I moderní pojetí pirátského filmu čerpá lvím dílem ze zlatých časů žánru o lebce se zkříženýma hnátama. Nikde to není vidět natolik, jako v Pirátech z Karibiku (zejména v jejich prvním díle). Jasně, je tu ona titulní kletba, ale víc než ona stojí v popředí zájmu pirát jménem Jack Sparrow, který vzdor antagonistům zápletky stále přiměl mnohé z nás se zeptat, jestli by nebylo lepší odcestovat z civilizace a stát se pirátem jako za starých časů (bohužel to moc nejde, dodnes jsme se nenaučili somálsky…).

Princezna nevěsta

Nestárnoucí příběh o lásce si sice nemohl odpustit cajdákoviny prvního kalibru, zdejší hlavní geroj se však před nevyhnutelným šťastným koncem živí jako – ano, uhodli jste – pirát na způsob staré, romantické školy. Jeho dokonalý zjev a perfektní performance při obstarávání jednoho z nejstarších řemesel stále platí za nejvíce cool pirátství, které obstojně konkuruje i tomu od Jacka Sparrowa!

Piráti z Karibiku: Na konci světa začínají již v neděli ve 20.15 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný