25. dubna 2016 16:48

Piráti z Karibiku a spol.: 6 nejujetějších dobrodružných filmů

Cestujeme po příbězích, jako když bičem mrská!

V neděli večer se na vás těší d'Artagnan i celá zbylá mušketýrská sebranka! Ve 20.00 totiž na Prima COOL začíná netradiční verze Tří mušketýrů od Paula W. S. Andersona, proslulého tvůrce filmové série Resident Evil. Jeho vize slavného příběhu je tak... notně odlišná od jiných adaptací. Historičtí heretici jsou ale mezi filmaři běžností – jen posuďte několik dalších z nejujetějších dobrodružných filmů!

Tři mušketýři

Vzducholodě, lasery a Milla Jovovich, která jako by si odběhla z lovu zombíků – tentokrát však v korzetu! Andersonovi Tři mušketýři platí za podívanou jako z jiného světa. Zápletka je knižní verzi věrná asi tak moc, že se po premiéře z rotujícího těla Alexandra Dumase stalo dynamo pohánějící dvě třetiny Paříže. Na jednu věc se u filmu však můžete spolehnout: rozhodně to bude zábavná podívaná!

Piráti z Karibiku

Svou porci historické nevěry jsme tu měli i dekádu nazpět. Ačkoliv pirátské filmy nejsou zrovna novinkou, díky pološílenému maniakovi Jacku Sparrowovi byla jeho trilogie rozhodně něčím zcela neotřelým! Jedním dechem však rovněž nutno dodat, že právě značka, která udělala z Johnnyho Deppa celosvětovou hvězdu, mu byla tak trochu i osudnou. Nekonečné pitvoření v roli pirátské celebrity se nejpozději u čtvrtého filmu začalo divákům už notně zajídat.

Van Helsing

Na steampunkový lov monster se vydal v roce 2004 i Van Helsing a tentokrát z toho byl jenom jeden jediný film! Propadák s Hughem Jackmanem přesto po letech působí zajímavě. Ať už je to zdejší kulometná kuš, mišmaš nejrůznějších klasických hororů, anebo ďábelský plán záporáka, nad kterým by pozvedla obočí i většina bondovských padouchů, Van Helsing možná není povedeným bijákem, právě o to je však paradoxně zajímavější!

Sherlock Holmes

Možná, že nejslavnější anglický detektiv v podání Roberta Downeyho Jr. nenapáchal zas až takové dějepisné nepřesnosti. Na revoluční zbraně a steampunkové nápady v něm totiž docházelo po čertech pomálu! To však nic nemění na tom, že downeyovské pojetí Holmese zježilo vlasy na hlavách celé řadě diváků! Paralela s Piráty z Karibiku se přímo nabízí, Downey však naštěstí ze značky vycouval ve prospěch Marvelu dříve, než se jeho holmesovská fazóna přejedla. A vrátit se k ní hodlá až teď, přípravy trojky jsou totiž v plném proudu!

Svět zítřka

Zatím poslední roztodivný výlet do alternativní historie nabídl Jude Law ve filmu Svět zítřka alias Captain Sky and The World of Tomorrow. Zdejší noirová 30. léta 20. století totiž namísto úletů nacistického Německa lemuje žoldácká armáda vybavená paprskomety, kráčející a létající mechy a kosmická raketa schopná spálit svět! Captain Sky vypadá přesně jako sci-fi z tehdejší doby, kdyby vzniklo s dnešními triky – ale právě proto bojuje proti všemu, co se vám školství a dokumenty o vědě a technice snažily vlít do hlav!

Indiana Jones a Chrám zkázy

Dnes je snad tetralogie dobrodružství Indiana Jonese považována za zlatý standard podobných bijáků, v době premiéry ovšem šlo o cokoliv jenom ne normální nápad. Archeolog vybavený bičem, který prolézá prastaré památky plné pastí? I když šlo o ideu normální v pulpových románech, film znal archeology notně věrnější (a nudnější), než byl doktor Jones. Zřejmě nejvíce Jonesův bizár vykulminoval ve druhém filmu, kde pojídání opičích mozečků a záporák jako ztělesnění indické bohyně (nebo co to vlastně mělo znamenat) zvedali kufr nemalému počtu fanoušků.

Tři mušketýři vyrazí do boje v neděli ve 20.00 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný