29. července 2021 18:15

V Pánovi prstenů málem zemřel jeden ze čtyř hobitů. Kdo se neměl dožít konce slavné trilogie?

Jednu z oblíbených postav ze Středozemě málem potkal velmi krutý osud.

Filmová trilogie Pán prstenů rozhodně není chudá na dojemné a zdrcující momenty, ale původně v ní měl být ještě jeden pořádný navíc. Studio New Line Cinema totiž chtělo zabít jednoho z hobitů, kteří pomáhají Frodovi na cestě za zničením Prstenu moci.

V rozhovoru pro magazín IGN to prozradili představitelé Pipina (Billy Boyd) a Smíška (Dominic Monaghan). Kravaťáci z New Line Cinema prý chtěli trochu pročistit velké množství postav a přidat do filmu napětí – a do oka jim padli právě půlčíci.

Ačkoliv se nikdy oficiálně neurčilo, který hobit by měl zemřít, představitel Smíška byl přesvědčen o tom, že se v průběhu trilogie odporoučí právě on. „Bylo jasné, že nemůžou zabít Froda ani Sama, takže zbyli jen Pipin a Smíšek. Jenže Pipina by nezabili, protože ten má silnou dějovou linku s Gandalfem. Takže bych to byl určitě já,“ vysvětlil Monaghan.

Nápadu studia se naštěstí tvrdě postavil režisér Peter Jackson, a právě díky němu můžeme na konci Návratu krále spatřit všechny hobity pohromadě. Byl to jen jeden z mnoha soubojů, které musel vést z nepříliš výhodné pozice.

Jackson byl totiž před natáčením Pána prstenů celkem neznámým novozélandským tvůrcem, jenž neměl zkušenosti s natáčením velkých filmů. Studio mu na adaptaci „nezfilmovatelné“ knižní předlohy svěřilo 300 milionům dolarů, takže není divu, že mělo na tři filmy řadu požadavků. Naštěstí ale zrovna tady nevyhrálo, nejspíš i proto, že šlo o tak velkou odchylku od milované předlohy.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný