15. února 2022 15:45

Nový Pán prstenů půjde do kin v roce 2024. Spolu se zápletkou dorazily i první obrázky

Připravte se na pořádně epické bitvy a rozvedení původního Tolkienova příběhu.

Blíží se nový anime film ze Středozemě. Bude se jmenovat The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim (česky Pán prstenů: Válka Rohirů), a už má dokonce určené datum premiéry – uvidíme ho 12. dubna 2024. Na starost ho má stejná produkční společnost jako filmové trilogie Pán prstenů a Hobit od Petera Jacksona, tedy New Line Cinema, která si k realizaci přizvala Warner Bros. Animation. Projekt tak vůbec nesouvisí se seriálem od Amazonu, jenž se nedávno pochlubil prvním trailerem.

Válka Rohirů se bude odehrávat zhruba dvě staletí před událostmi Pána prstenů a odkryje příběh Helmova žlebu a jeho zakladatele Helma Kladiva, krále Rohanu. Proslulou pevnost snad není potřeba představovat, odehrála se v ní totiž Bitva o Hlásku na konci Dvou věží. Samozřejmě však nešlo o první velkou bitvu, kterou toto údolí zažilo, na to je historie Rohanu až příliš bohatá.

Jak už padlo výše, Válka Rohirů bude velkorozpočtový animovaný film. Režíruje ho Kendži Kamidžama (Blade Runner: Black Lotus, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex) a výkonnou producentkou je Philippa Boyens, která byla členkou oscarového týmu scenáristů Pána prstenů a Hobita.

Z týmu obou trilogií se na novince podílí ještě Richard Taylor (speciální efekty), Alan Lee (výprava) nebo druhý slavný tolkienovský ilustrátor, John Howe. Již brzy prý dojde i na představení herců, kteří namluví jednotlivé hrdiny.

“Arise Riders of Rohan… A sword-day, a red day, ‘ere the sun rises!” Can’t wait for 2024 - I’ll be the first in line to see this movie on the big screen. Cheers, Peter J

Posted by Peter Jackson on Monday, February 14, 2022

První dva uvolněné výtvarné návrhy ukazují, že bude mít Válka Rohirů velice blízko k hraným adaptacím Petera Jacksona, který už film podpořil na svém Facebooku. Fanoušci jeho pojetí Středozemě tak začínají slavit a zcela jistě doufají, že nepůjde o poslední projekt, jímž se Novozélanďané pokusí navázat na slavnou trilogii.

Těšíte se na nového Pána prstenů?

ZDROJ: Variety

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný