12. ledna 2022 12:00

7 nejlepších fotek z natáčení Pána prstenů: Co kdyby hobiti letěli do Mordoru vrtulníkem?

Poznejte legendární filmovou Středozem zcela novýma očima.

Myslíte si, že znáte Pána prstenů do nejmenšího detailu a nic vás už nemůže překvapit? Sada unikátních snímků z natáčení vám možná opět ukáže pár věcí, které vás dodnes nenapadly.

08) V hlavní roli: děcka!

I když si filmaři při natáčení hobitů museli pomoct počítači i klasickými hrátkami s perspektivou, zcela nezastupitelní byli i neopěvovaní hrdinové v rolích hobitů – děcka!

06) Triky jako pravé!

Ačkoliv počítačové efekty hrály na natáčení LOTRa obří roli, extrémně podstatné byly stále i praktické triky včetně miniatur nej(h)různějších pevností. A třeba péče o Helmův žleb dávala štábu pořádně zabrat!

05) Vzhůru do Mordoru

Co si budeme povídat, kdyby dostalo Společenstvo do vínku helikoptéru (nebo aspoň orly…), celá prstenová trilogie by byla o dost kratší. Buďme proto rádi, že museli hobiti cupitat do Mordoru pěkně po svých.

04) Bilbo a miniBilbo

Scéna ze Společenstva prstenu, kde Bilba krátce posedne zlo, nás všechny bude strašit v nočních můrách do skonání světa. O to děsivější je, že digitálnímu triku přeměny jeho obličeje stála „vzorem“ figurína zlého Bilba, která se zde vyjímá po boku Iana Holma.

03) Glumův „otec“

To, že Andy Serkis sehrál pohyby legendárního Gluma, jistě všichni víte – už jen kvůli tomu, že následně vysbíral všechny další velké digitální role. Přesto je i dnes fascinující vidět, v čem Serkis vlastně kdysi skákal po place.

02) Viggo a jeho koník

Traduje se, že velká část natáčení Pána prstenů byla podobná spíše dlouhému kempingu přerušovanému prací. To ovšem třeba pro Vigga Mortensena neznamenalo jen svačiny z gáblíku, ale i možnost vžít se perfektně do role hraničáře, který spí pod širákem a zbožňuje svého koně. Viggo je totiž Pan Herec!

01) Nazgûlové vs. lehký deštík

Zdá se to trochu překvapivé, ale deštivé lokace Středozemě nemusí být pro temné příznaky extra příjemné. V ohrožení jsou především... jejich kostýmy a make-up!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný