16. června 2022 23:30

Éowyn se vrací. Nový filmový Pán prstenů odhalil herecké obsazení

Nový film ze světa Pána prstenů se bude točit kolem jednoho z nejvíce fascinujících osudů celé Středozemě.

Animovaný celovečerák The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim (Pán prstenů: Válka rohirů) vyfasoval dabérské obsazení, které namluví hlavní postavy. A zdaleka největším překvapením je návrat Mirandy Otto do role Éowyn, která bude vypravěčkou celého příběhu.

Válka rohirů se odehrává 183 let před událostmi Pána prstenů a točí se kolem krále Rohanu, mocného Helma Kladiva, který zabil svého příbuzného Frecu. Později musí čelit útoku Vrchovců, které vede Frecův syn Wulf. Vše zkomplikuje ještě vylodění několika flotil umbarských korzárů, což Rohiry vedené Helmem nakonec zatlačí do hor, kde se ukryjí v pevnosti Hláska, později známé jako Helmův žleb. Čtenáři Tolkiena vyústění příběhu znají, ostatním nebudeme spoilerovat...

Co se týče hereckého obsazení, krále Helma namluví Brian Cox (Boj o moc, filmy s agentem Bournem), Wulfa pak Luke Pasqualino (Borgiové, Skins) a hlasem Helmovy dcery Hery bude Gaia Wise (A Walk in the Woods).

Film natočí Kendži Kamijama (Blade Runner: Black Lotus, Ghost in the Shell: SAC_2045) podle scénáře Philippy Boyens, která se podílela na scénářích všech šesti filmů z trilogií Pán prstenů a Hobit.

Snímek mimochodem nemá nic společného s připravovaným seriálem Prsteny moci z produkce Amazonu. Ten má zájem odkoupit i práva na filmová zpracování, která jsou momentálně na prodej. Právě tento animovaný film tak zřejmě bude posledním tolkienovským projektem, jenž vznikne pod dohledem studia Warner Bros.

Těšíte se?

Zdroj: Deadline

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný