20. října 2021 13:21

Jak vstal Palpatine z mrtvých? Tvůrci Star Wars to konečně pořádně vysvětlili

Trvalo to několik let, ale konečně víme, jak to vlastně bylo s Palpatinem a Snokem v nové trilogii Star Wars.

Vyvrcholení nové trilogie Star Wars s podtitulem Vzestup Skywalkera u fanoušků moc nezabodovalo a jedním z důvodů bylo i podivné oživení císaře Palpatina. Mnoha divákům to přišlo jako laciný trik, protože předchozí díly nic takového ani nenaznačovaly a jeho návrat nebyl ve filmu pořádně vysvětlen.

Ačkoli tvůrci se později snažili dát fanouškům hrubé odpovědi, pořádné vysvětlení nabídne až chystaná kniha Star Wars: The Secrets of the Sith (Star Wars: Tajemství Sithů). Úryvky z ní tweetoval Jacob’s Quest. V knize sám Palpatine vysvětluje: „Mé vědomí bylo přeneseno do nového těla na Exegolu. Jenže ani po letech experimentování specialisté na klonování, najatí mými stoupenci, nepřišli s dostatečným řešením. Nevytvořili tělo, které by bylo schopné udržet veškeré mé nevyzpytatelné schopnosti.

#StarWars Yo. https://t.co/ScLzqmh204 pic.twitter.com/Vjtcgic47f

— Jacob’s Quest (@JacobsQuest) October 15, 2021

Protože Palpatinovo nové tělo bylo v neuspokojivém stavu, nemohl opustit Exegol. „V rámci genetických experimentů se pokusili vyrobit další bytost, která pak vešla ve známost jako Snoke. Ačkoli se jeho tělo neosvědčilo a nedokázalo udržet mou temnou podstatu, byl Snoke díky své přirozené citlivosti na Sílu přesto ideálním kandidátem, abych z něho udělal svou mocnou loutku,“ popisuje v knize Palpatine.

Kniha potvrzuje, že z Palpatinova genetického materiálu bylo vypěstováno pomocí technologie strand-castingu více modifikovaných klonů. Jediným, který přežil, byl otec Rey, jenže jeho nedostatečná citlivost na Sílu znamenala, že byl pro Sithského lorda zbytečným.

Nabízí se zde také propojení se seriálem The Mandalorian a jeho záporákem Moff Gideonem (Giancarlo Esposito). Ten v troskách Impéria pomáhal při klonovacích experimentech k oživení císaře Palpatina, které později vedly k nastolení Prvního řádu.

Doufáte, že tato etapa ještě bude dále rozvedena – ať už v seriálu, nebo ve filmu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný