21. března 2022 00:01

6 nejlepších rolí Orlanda Blooma: Kde byl lepší než v Pánovi prstenů?

Orlando Bloom vážně není jen Legolas...

V pátek večer si na COOLu můžete vychutnat epický historický biják Království nebeské. Orlando Bloom se v něm představí jako rytíř Balian, který se vydá do středověkého Jeruzaléma a zúčastní se tam vrcholu křižáckých válek. Bloom byl svého času označován za Achillovu patu bijáku, postupem času se však mění v čím dál tím zajímavějšího herce. Poznejte jeho nejlepší role – včetně těch, v nichž jste ho dost možná ani nepoznali!

06) Todd Blackburn (Černý jestřáb sestřelen)

Vzhledem k Orlandovým dalším rolím je to paradoxní, do filmového světa však nevkročil úplně jako hrdina. Jeho Todd Blackburn z Černého jestřába totiž vlastní nezkušeností, následnou chybou a pak i zraněním při obyčejném slaňování vlastně nepřímo způsobil celou řadu problémů během bitvy o Mogadišo. Kdyby se nezranil a nepotřeboval převoz, nemusely by na to být vynaloženy další prostředky a nedošlo by možná ani na sestřelení jednoho z vrtulníků a celou další řadu nešťastných příhod...

05) Juju Peppi (Tour de doping)

Orlandovi bylo svého času vytýkáno, že je ve filmech jen kvůli tomu, jakou má fazonu. Nelze popřít, že není zrovna ošklivý, podobný argument je ale dost neférovým soudem nad jeho hereckými kvalitami. A že Orlando hrát umí, dokazuje třeba předloňská komedie Tour de doping ze světa, ehm, cyklistiky a chemie, v níž si Orlando střihl roli Juju Peppiho. Maniakální italský jezdec je v jeho přednesu tak obskurní postavou, že si řada diváků až po hodině filmu uvědomila, že ho hraje právě někdejší Legolas. Ostatně mrkněte na obrázek níže – Orlando je ten psychopat s blond fousy!

04) Will Turner (Piráti z Karibiku)

Pomalu se však dostáváme ke klasice. Will z Pirátů z Karibiku je hrdina jako ze žurnálu a dost možná nejarchetypálnější Orlandova role. I proto získává bramborovou medaili – je to zkrátka postava, která neurazí, ale ani zase tolik nezaujme. Will si sice prošel zajímavými dějovými fázemi, každou z nich jsme však mnohokrát viděli někde jinde. Zároveň ale platí, že od blockbusteru nemůžeme čekat přílišné experimentování, takže se kvůli tomu na Orlanda ani moc nezlobíme.

03) Balian (Královské nebeské)

Dost možná nejzajímavější mainstreamovou rolí Orlanda je Balian z Království nebeského. Na první pohled jde o vcelku archetypálního hrdinného rytíře. Na pohled druhý, a zejména v režisérské verzi filmu, je však Balian podstatně rozporuplnějším hrdinou. Výrazně mu pomáhá skutečnost, že rozporuplné jsou tu snad všechny postavy, a že na konci jeho strana nedopadne kdovíjak majestátně. Pan dokonalý tak dobře kontrastuje svět kolem sebe – tím spíše, že mu ani jeho perfektní schopnosti vlastně ve finále nepomůžou...

02) Legolas (Pán prstenů)

Legolas skončil na druhém místě ze dvou důvodů – ačkoliv jej moc neodlišuje od prosté nekonfliktnosti Willa Turnera, špičkování s Gimlim pozvedlo blonďatého elfa podstatně výše! Počítání fragů je dnes už kultovní scénou, a jakákoliv výměna mezi oběma z nich by logicky nefungovala, kdyby v ní Legolas nebyl oním dokonalým hezounem. Důvodem druhým je pak prostá historická úcta – Pán prstenů má na kontě už skoro dvě dekády a ovlivnil kinematografii 21. století. A přestože v něm Legolas není zas tak zásadní postavou, výsledek si bez něj prostě nejde představit.

01) Brian Epkeen (Zulu)

Detektivka Zulu má sama o sobě zvláštní premisu – ačkoliv nezapře kořeny v severských kriminálkách, odehrává se v Jihoafrické republice. Orlando se tu jako detektiv Epkeen vydává řešit smrt mladé ženy, která však souvisí s podstatně komplikovanějším případem sahajícím hluboko do minulosti státu. Epkeen je zde hlavní postavou a Orlando by si za svůj krutopřísný výkon zasloužil když už ne nějaké ocenění, tak alespoň pořádný seriál. Takhle bychom ho chtěli vidět mnohem častěji!

Království nebeské začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný