15. srpna 2023 06:00
Adam Vala

Kazmovu ONEMANSHOW: The Movie uvede v premiéře rekordní počet kin. Film čekají přísná bezpečnostní opatření

V rekordním počtu sálů vstoupí do kin utajovaný projekt showmana a provokatéra Kazmy ONEMANSHOW: The Movie. Během premiérového víkendu od čtvrtka 17. 8. do neděle 20. 8. uvede film rekordní počet 280 kin. V podobně vysokém počtu kin se během premiérového víkendu žádný jiný film nehrál.

Za rekordním zájmem kin stojí samotní diváci. Celý měsíc před premiérou totiž diváci vyprodali řadů sálů hned během prvního dne zahájení předprodejů. Sítě multikin Cinema City a CineStar proto jen pár hodin po zahájení předprodeje musely sály s filmem do svého programu přidávat.

„Česká kinematografie dosud nic podobného nezažila. Žádný tuzemský film v historii nezaznamenal tak vysoká čísla v předprodejích vstupenek a v počtu nasazených sálů v kinech. Čísla jsou rekordní, a už nyní je jasné, že půjde o filmovou událost, jakou naše republika ještě nezažila. Tajemství kolem celého projektu budí nevídanou pozornost. Každý to chce vidět a každý chce být u toho první,“ řekl majitel distribuční společnosti Bontonfilm Martin Palán.

Na přísně utajovaném projektu pracoval Kamil Bartošek alias Kazma a jeho tým přes 4 roky. Unikátní film mění dosud zaběhnutá pravidla kinematografie a jako jediný na světě bere diváky za hranice filmového plátna do opravdové reality. Náklady na film se podle producentů vyšplhaly na 72 milionů korun a tvůrci slibují unikátní podívanou, jakou tahle země v kinech ještě nezažila.

Velkolepá předpremiéra ve Westfield Chodov v Praze

Zatímco běžní diváci uvidí film v kinech až 17. srpna, obchodní centrum v Praze na Chodově se stane dějištěm prvního uvedení filmu v České republice již dva dny před oficiální premiérou, a to rovnou před více než 2 500 nadšenými fanoušky. Tato velkolepá událost v hollywoodském stylu je však pouze pro zvané a pečlivě vybrané VIP hosty.

Unikátní světové dílo a přísná bezpečnostní opatření

Organizátoři nešetřili prostředky, aby zajistili, že film zůstane v bezpečí a neunikne před svým oficiálním vydáním ani po něm. V každém sále bude přítomna ochranka kina vybavená termovizí, což je něco, co se u českých filmových titulů nevidí často.

Všechny projekce jsou opatřeny bezpečnostním klíčem, který film odemkne pouze po dobu promítání, a celý film je navíc opatřen nejmodernější trackovací technologií, zabezpečující nejvyšší ochranu filmového díla před pořizováním pirátských nahrávek. Toto unikátní opatření zajišťuje, že film prakticky nebude možné ukrást. V případě, že by se o to kdokoliv pokusil, může počítat s trestním stíháním a pokutou v řádech několika desítek milionů korun.

Přísná bezpečnostní opatření okolo tohoto filmu mají zřejmě opodstatněný důvod. Dle tvůrců se totiž nejedná pouze o film, ale o světově unikátní dílo, které má mít vůbec poprvé v historii kinematografie přesah do opravdové reality.

Zdroj: Bontonfilm

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný