30. dubna 2018 14:23

Vysvětlení potitulkové scény Avengers 3: Na co přesně láká?

Proč byste měli zůstat v kině až do konce titulků?

Jestli už jste viděli třetí Avengers, možná vám vrtá hlavou jedna (ok, minimálně jedna...) věc. Film má podle marvelácké tradice potitulkovou scénu, která samozřejmě vnadí na budoucnost téhle propojené ságy. Na jednu stranu má potěšit fanoušky komiksů, kteří ji ihned rozkódují, na druhou by pak měla vyzvat ostatní diváky k pár dotazům na "sečtělejší" kamarády nebo hledání na internetu.

AVENGERS 3 LÁMOU REKORDY. KOLIK UŽ VYDĚLALI?

Pokud jste zvolili možnost číslo dvě. je jistá šance, že vás přivedla až k tomuhle článku. Rád bych proto zdůraznil, že vás čekají nějaké ty SPOILERY, jelikož budeme řešit, co jste (snad už) viděli a co to znamená.

Ještě jste tu? OK. V tom případě si připomeneme, že je v potitulkové scéně Infinity War Nick Fury, jenž posílá SOS přes obstarožní pager. Dlouho to vypadá, že nám bratři Russovi naservírují jen nekonečně blikání na monitoru. Pak se ale na pageru zformuje tenhle znak, u kterého komiksoví fandové vykřiknou...

... Captain Marvel! Kdo že? No přeci pilotka Carol Danvers, která 7. března 2019 vyrazí do kin v sólovém filmu. V nové marvelovce, která se odehrává v 90. letech, se podíváme do války mezi modrými mimozemšťany Kree (ano, jsou to ti ze Strážců Galaxie) a jejich zelenými protivníky, kteří si říkají Skrullové. Carol se přitom zaplete do nehody, která jí nadělí řadu superschopností (hlavně létaní a možnost pálit energetické výboje), načež skončí... jinde než na Zemi.

Bude u toho i mladší Nick Fury? To si pište! Samuel L. Jackson ve filmu urval velkou roli a po jeho boku se objeví i Clark Gregg (agent Coulson!), Lee Pace (Ronan ze Strážců Galaxie) nebo Djimon Honsou (Korath ze Strážců Galaxie).

Hlavního "skrullského" padoucha si zahraje Ben Mendelsohn z Ready Player One a Mar-Vella, mimozemského mentora Captain Marvel, ztvární Jude Law. Ani slavných nováčků tak nebude málo, a správně tušíte, že má v podstatě jít o velkou marveláckou odpověď na Wonder Woman.

Co se bude dít po březnové sólovce Captain Marvel? Už 2. května 2019 jdou do kin Avengers 4. A právě do nich je Carol povolána v potitulkové scéně trojky, jelikož Nick Fury očividně došel k závěru, že je potřeba těžký vesmírný kalibr.

Jak se Brie Larson, která si Captain Marvel zahraje, vyrovná s věkovým rozdílem dvou desetiletí? Nejjednodušší odpovědí je, že Carol díky svým superschopnostem nestárne. Marvel tak chystá další ohromně zajímavou postavu, která právě začíná svoji pouť mezi nejgooglenější superhrdin(k)y tohoto a příštího roku.

TADY SE NA POTITULKOVOU SCÉNU AVENGERS 3 MŮŽETE PODÍVAT!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný