23. listopadu 2016 14:56

ODHALENO: 7 největších odkazů na Harryho Pottera ve Fantastických zvířatech! Všimli jste si všech?

Zajímavá pomrknutí pro věrné fanoušky.

POZOR, ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z FANTASTICKÝCH ZVÍŘAT!

Fantastická zvířata se odehrávají v roce 1926, do narození Harryho Pottera v nich tedy zbývá ještě 54 let. Jak asi víte, v novém filmu z pera J. K. Rowlingové se neobjeví žádná (stěžejní) postava ze slavné série. Rozhodně to však neznamená, že by se na potterovskou ságu neodkazovalo, jak ostatně dokazuje tahle sedmička odkazů. Ano, některé jsou zcela jasné. Některé vám ale možná utekly!

1) Albus Brumbál

Mlok Scamander, hlavní hrdina Fantastických zvířat, je bývalý bradavický student, jehož kdysi učil i Albus Brumbál. Jak je možné, že (v tu dobu víceméně obyčejného) učitele zná šéf amerických bystrozorů Percival Graves, jenž se o Brumbála ve filmu zajímá? Jednoduše. Jak zjistíme v samotném finále, Graves je ve skutečnosti Brumbálův dávný přítel a budoucí úhlavní nepřítel Gellert Grindelwald!

2) Gellert Grindelwald

Nejslavnější černokněžník (do nástupu Voldemorta), kterého v roce 1945 čeká epický duel s Albusem Brumbálem, je ve Fantastických zvířatech doslova od první scény, v níž zabije hned 4 bystrozory. Grindelwald se v roce 1926 snaží získat temnou moc jménem obskurus, díky níž chce odhalit kouzelnickou společnost celému světu. A ačkoliv se mu to tentokrát nepovedlo, Fantastická zvířata dostanou čtyři pokračování, v nichž Grindelwald rozhodně nebude chybět.

3) Leta Lestrange

Kdo na chvíli odvrátil zrak od plátna, mohl minout fotku nejlepší kamarádky (a možná nejen to…) hlavního hrdiny Mloka Scamandera. Leta patří do legendární kouzelnické rodiny Lestrangeových, do níž se přivdala i nechvalně známá Bellatrix. Tyhle dvě nemohou být pokrevně příbuzné, Leta je ale možná prababička nebo prateta Bellatrixina manžela Rodolpha. Víc nejspíš zjistíme v dalších Fantastických zvířatech, kde se Leta (s tváří Zoë Kravitz) stoprocentně objeví.

4) Relikvie smrti

Jedním z životních poslání Gellerta Grindelwalda je objevení tří Relikvií smrti. Bezovou hůlku, neviditelný plášť a kámen vzkříšení dá dohromady až Harry Potter, Grindelwald však své pátrání letmo nastíní i ve Fantastických zvířatech, kde operuje s přívěskem symbolizujícím právě Relikvie smrti. Jde o ten samý, jímž se o mnoho let později chlubí Xenophilius Láskorád? To nikdo netuší, spíš ale půjde o dva separátní šperky se stejným motivem.

5) Bradavice

Britská kouzelnická škola se ve filmu samozřejmě neobjeví, Graves nicméně řeší Mlokovo vyloučení za to, že někoho ohrozil magickým tvorem. J. K. Rowlingová prozradila, že na sebe Mlok ve skutečnosti vzal prohřešek někoho jiného (že by Lety?). Detaily se však dozvíme nejdřív ve druhém díle Fantastických zvířat, kde by Bradavice mohly figurovat daleko výrazněji.

6) Mrzimor

Pokud vám to nebylo jasné od pohledu, Mlok Scamander v Bradavicích studoval na mrzimorské koleji. Film to prozradí hned v úvodu, když se v Mlokově kufříku objeví klasická žluto-černá šála, jíž nenosí nikdo jiný než studenti z Mrzimoru.

7) Famfrpál

Ve Fantastických zvířatech se Famfrpál samozřejmě nehraje, J. K. Rowlingová do nich ale propašovala velmi nenápadnou narážku. Když se Mlok na začátku filmu připlete ke shromáždění Druhých Salemistů, jejich vůdkyně se ho doslova zeptá, jestli je „seeker“ (česky hledač). Většina lidí by odvětila, že nic nehledají, Mlok však řekne, že je „more of a chaser“, což je označení pro famfrpálové útočníky. Ačkoliv to tedy zní trochu podivně, introvertní hrdina Fantastických zvířat byl zřejmě členem mrzimorského famfrpálového týmu.

Zapomněli jsme na nějaké výrazné potterovské narážky? Dejte vědět v diskuzi, Rowlingová jich ve filmu určitě schovala víc!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný