24. března 2016 14:44

Od Třístovky k Vetřelcům: 5 nejschopnějších zabijáků z akčních filmů

Komando - upoutávka

Osazenstvo krutější než vtipy s Chuckem Norrisem!

Ve čtvrtek večer si Arnold na Prima COOL opět nepohlídá svou dcerku Alyssu Milano a bude ji ve filmu Komando (1985) muset znovu jít zachránit vybaven kulomety, raketomety a svým pověstným důvtipem! Tahle klasika osmdesátkového akčního filmu je žhavější než napalm a nekompromisnější než gilotina – ne nadarmo v jejím průběhu Arnoldova postava semele symbolických 88 nepřátel! Hrdě se tak řadí mezi nejefektivnější filmové zabijáky, kterým jde však spíše o kvalitu, nikoliv o kvantitu. Tady máte 5 dalších!

Léon

Zabijácké schopnosti frankokanadského nájemného vraha jsou sice poněkud fantaskní – díky mocné supersíle scenáristického pera a filmového střihu se umí teleportovat za záda mafiánů a zkorumpovaných poldů. V důsledku však Léon rozhodně platí za protivníka, který by pravděpodobně přežil i zásah z tanku nebo kobercový nálet bombardéru B-52. Přesto má i on slabinu – její jméno je Mathilda a právě ona je mu nakonec osudná...

Jason Bourne

Za to Jason B. je mnohem ufňukanější, když má přijít na věc. Celá filmová série ostatně vychází z Bourneova boje se zlou sekcí CIA, což JB občas obrečí. Oproti Léonovi ale podvádí jen minimálně. Ať už bereme za bernou minci Bourneovu kariéru před jeho procitnutím či nejdivnější sebeobranné kousky po něm, jeho schopnosti přemoct početní i palebnou přesilu z něj činí jednoho z nejbrutálnějších frajerů filmového pásu. Zatímco James Bond ponejvíce usrkává koktejly, Jason Bourne ví, že si musí udržovat čistou hlavu a chladnou mušku.

Ellen Ripley

Ačkoliv není důstojník Ripleyová oproti výše zmíněným drsňákům na efektivní likvidátorství nijak zvlášť trénovaná, co jí schází na zkušenostech, to nahrazuje elánem! Ellen se jako jediná umí přizpůsobit netradiční situaci, která nadělá do kalhot i partě vesmírných mariňáků. A tak pomocí izolepy spojí pušku s plamenometem a jako jediná navrhne celý úl vetřelců raději zničit baráží atomovek z oběžné dráhy. Je to jediný způsob, jak by si zničením xenomorfů mohla být jistá!

Bryan Mills

Že vám jméno Bryan Mills nic neříká? Vždyť jde o jméno jednoho z nejefektivnějších řezníků posledních let z filmu 96 hodin! Liam Neeson se tu – podobně jako Arnold v Komandu – vydá na krvavou záchranu své unesené dcery, akorát se při tom obejde bez raketometů nebo svlékání do půl těla. Ani limitace na malorážky mu však nebrání v ladné distribuci zásahů padouchů do hlav či destrukci celé série aut.

Leonidas

Ve filmech není mnoho válečných vůdců, kteří dovedou k ultramasivnímu výkonu vybičovat pouhých 299 dalších vojáků. Dokonce i Churchill jich potřeboval o pár řádů víc. A ještě méně z lídrů se samo jme krvavého řemesla. Sparťanský král Leonidas ze Třístovky je však rozhodně v poměru počtu k výkonu jedním z největších gerojů světa filmového, a svým způsobem i historického! Stane se tak přitom celá staletí před tím, než by si mohl pomoct zbraněmi palnými či těmi hromadného ničení...

Jednočlenné Komando Arnolda Schwarzeneggera vyráží na misi už ve čtvrtek večer ve 22.00 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný