19. února 2016 14:21

Od třetího Hellboye k pátému Vetřelci: 4 filmové série, které nutně potřebují pokračování

Hellboy 2: Zlatá armáda - upoutávka

Teď anebo nikdy!

Fešácký ďábel Hellboy se vrací! V neděli večer nás na COOLu počastuje svou přítomnosti ve filmu Hellboy 2: Zlatá armáda. Koho by ale zajímal třetí díl, na nějž dvojka činí masivní oslí můstky, ten bude zklamán - jeho realizace je stále v nedohlednu. Hellboy však není jedinou sérií, která by ukrutně zasloužila pokračování.

"Vetřelec 5"

Nelze sice s čistým svědomím říct, že Vetřelec: Vzkříšení (alias čtyřka) je film, na nějž vzpomínáme s nadšením, díl pátý je však už příliš dlouho v hibernaci. Závěr čtyřky o pádu vetřelčí lodi na Zemi přitom volá po rozkreslení! Sigourney Weaver navíc nemládne a chtějí-li filmaři někdy navázat na příběh naklonované Ripleyové, měli by si kapku pospíšit.

V minulých letech bylo pokračování údajně skutečně na spadnutí, přičemž mělo v jedné ze svých verzí řešit vetřelčí invazi na Zemi. Loni se pak ukázalo, že se o natočení sequelu snaží i Neill Blomkamp, jeho díl by ovšem navazoval pro změnu na dvojku a opatrně ignoroval vše od trojky dál. Nakonec z něj však také sešlo a docela jiné pokračování, tentokrát Promethea, si točí pro změnu režisér prvního Vetřelce Ridley Scott.

"Hellboy 3"

Na to, že oba díly Hellboye divákům horečnatě slibovaly, že titulní rudý krasavec bude zkázou světa, se nemálo zpomaluje díl třetí, v němž by apokalypsa měla skutečně vykulminovat. První Hellboy přitom vyšel v roce 2004, druhý v roce 2008 - trojka je tedy pěknou řádku let opožděná.

Ústřední představitel Hellboye, herec Ron Perlman, má navíc stejný malér jako Sigourney. Při věku 65 let stále zvládá natáčet akční role, den za dnem je ovšem starší a unavenější...

"Serenity 2"

Musíme se přiznat, že Serenity nepovažujeme zrovna etalon filmové kvality. Sci-fi snímek však navazoval a zakončoval milovaný, kultovní a po všech stránkách superbožský seriál Firefly. Stále proto věříme, že případná dvojka by byla sto naservírovat více kvalit jako z éry seriálu. Minimálně z marvelovek totiž víme, že jeho autor Whedon film plný barvitých postav a velkého rozpočtu umí ukočírovat - natočil totiž oba díly Avengers.

I Serenity je ale už přes dekádu staré zboží a herci za tu dobu nepříjemně nabobtnali a zestárli. Ačkoliv Nathan Fillion zvládá solidně šarmovat v Castle na zabití, těžko si je představit znova ve vesmírně-westernovém prostředí. Nějak by to ale jít muselo! Bohužel, na oživení není dnes vůle od někdejších tvůrců ani od herců.

"District 10"

Tento rok se na nás vyvalí pokračování Dne nezávislosti, existuje však ještě jeden film o ufounské invazi, který měl vrata na pokračování otevřena dokořán. District 9 si dal ohromnou práci, aby vykreslil, jak se lidé marně snaží reverzně prozkoumat mimozemskou technologii, jak utlačují havarovanou ufounskou posádku i jak se na konci ke hvězdám vydá záchranná výprava - že by bylo hříchem na to někdy nenavázat!

Režisér Blomkamp je bohužel momentálně mírně v nevýhodě, protože všechny jeho filmy po Districtu 9 byly tak trochu propadáky. Naděje však umírá poslední a právě pokračování jeho doposud nejlepšího snímku by mu mohlo notně pomoct.

Ještě nedávno bychom v tomto seznamu zmínili i takové pecky jako Hledá se Dory, Den nezávislosti 2, Blade Runner 2, nový Jurský park nebo nové Hvězdné války. Doba však chvátá mílovými kroky kupředu a všechny zmíněné filmy již vznikají, popřípadě se už dočkaly premiéry! Třeba tedy dojde i na výše zmíněné návrhy.

Do té doby si zpříjemněte čekání s dvojkou Hellboye, kterou vysílá Prima COOL v neděli ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný