11. dubna 2016 15:34

Od Star Wars ke Komandu: 5 nejhorších smrtí z akčních filmů

Zásah z pekla - upoutávka

I odejít se musí se ctí!

Naše čtvrteční cooltovní filmy jsou úmrtími občas narvané k prasknutí! Hrdinové či záporáci akčních filmů většinou na onen svět odcházejí po vyhroceném souboji – občas však u některých béčkových snímků netalent filmařů vykouzlí filmové smrti, které namísto napětí či lítosti vyčarují spíše úsměv na rtech!

Bennett, Komando

Upusť trochu páry, Bennette! Nelze popřít, že by poslední rvačka Johna Matrixe s jeho bývalým kolegou & únoscem dcery Bennettem nezdomácněla. Na film, v němž Arnold pomocí kulometu i karabiny ustřílí stovky vojáků, je však finální bossák prapodivně tuhý. Namísto dobře mířené střely nebo fatality se Arnold rozhodne Bennetta zbavit… nadlidsky silným hodem trubky, přišpendujíc ho k parnímu kotli! Nějaký student fyziky by měl propočítat, jak monstrózní sílu musí Arnie mít v paži, že na vzdálenost několika metrů dokáže vrhem penetrovat jak lidské tělo, tak i ocelový plášť kotle samotného.

Dick Jones, Robocop

Jakkoliv božanským filmem Robocop z roku 1987 bezpochyby je, závěrečný souboj Murphyho se zlotřilým korporátním zlosynem rozhodně neplatí za nejzajímavější bitku historie. Robochlupatej jenom Jonesovým kolegům přehraje důkaz Jonesovy korupce, načež postaršího kravaťáka Jonese nenapadne nic lepšího, než zkusit přelstít ultravražedného hybrida mezi člověkem a strojem skrz rukojmí. Hlavní šéf společnosti ale Dicka během situace “vyhodí”, Robocop ho tak může jako nezaměstnance přesně mířenou baráží do celého horního trupu doslova vystřílet ven z vrcholu mrakodrapu. Dickův otřesný pád, který neuměl zamaskovat chabé využití zeleného plátna ani v roce 1987, pak celou antiklimatickou situaci jenom korunuje!

Padmé Amidala, Hvězdné války: Epizoda III – Pomsta Sithů

Star Wars možná nejsou čistě akčním filmem ve stylu jiných bijáků, k přestřelce, šermovačce nebo celé bitvě se tu však nejde zrovna daleko. O to pozoruhodnější je způsob, jakým George Lucas ve třetím díle své ságy sprovodil ze světa jednu z hlavních postav prequelové trilogie, senátorku Padmé. Ačkoliv "Natálka" v prvním i druhém filmu sama prokázala, že se umí s blasterem nadlidsky dobře ohánět… sága prostě a jednoduše v posledních minutách řekla, že to zabalila vlivem stesku, respektive zlomeným srdcem po Anakinově příklonu k temné straně Síly. Nechceme být škaredí, ale tak silnou reakci si snad charisma Haydena Christensena nezasloužilo!

Dr. Kananga, Žít a nechat zemřít

Bondovští padouši často odcházejí notně směšným způsobem, asijsko-černošský parchant Dr. Kananga z klasické bondovky Žít a nechat zemřít je však i mezi nimi přeborníkem! Způsob jeho smrti? Po souboji s 007 v nádrži pro žraloky (protože bondovka bez žraloků je jako bondovka bez nezávazného sexu) je Bondem donucen spolknout kapsli s héliem, která jej promění v lidský balón letící až ke stropu, kde masitě exploduje! Inu, neměl se tak nafukovat!

Křičící padouch, Karate Girl

Bezpochyby nejkultovnější otřesnou smrt si však vysloužil fousáč z kultovně špatného tureckého filmu Karate Girl z roku 1973. Kdo zná pověstné “Turecké hvězdné války”, ten způsobem jeho skonu nebude překvapen – akční děvče s tváří herečky Filiz Akın do něj postupně vystřelí celkem 5 kulí! Každý ze zásahů je však následován dlouhou zpomalenou scénou plnou nadlidského řevu – a výsledek je tak přehraný, jako i komický! Něco kvalitního však z Karate Girl přesto vzešlo – snímek totiž lví měrou inspiroval Quentina Tarantina k natočení Kill Bill!

Jaké smrtící prohřešky se objeví v akčňáku Zásah z pekla? To zjistíte už ve čtvrtek ve 22.00 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný