17. listopadu 2016 18:47

Od Spider-Mana k Hit-Girl: 5 nejlepších superhrdinů, kterým ještě nebylo 18 let

Amazing Spider-Man - upoutávka

Mladí, neklidní a nadlidští!

Kdysi odpálil éru komiksových filmů, nyní se vrací v novém kabátku – v sobotu večer vás na Primě COOL od 20.00 čeká Amazing Spider-Man, restart značky pavoučího muže s Andrewem Garfieldem v hlavní roli! Jeden z průkopníků komiksového věku oproti mnoha pozdějším borcům a borkyním nečekaně platí za náctiletého klučíka, Ve svých soubojích s padouchy i hormony však není sám.

Hit-Girl

Bezkonkurenčně nejmenší superhrdinkou je mladá dobrá Hit-Girl z komiksové série Kick-Ass. Nejenže je ve věku kolem 10 až 11 let bezkonkurenčně nejmladší, ale oproti ostatním teenagerům rozhodně nejde pro střelu do hlavy daleko a také minimálně trpí jakýmikoliv výčitkami. Zatímco Peteru Parkerovi máte po jeho občasných fňuknovských stavech chuť leda tak dát pár facek, po kanonádě poněkud psychopatické Hit-Girl je jedinou správnou odpovědí nadšené high-five!

Raven

Ačkoliv je Raven mnohem známější ve svém pozdějším já jménem Mystique, tahle měňavice z X-Menů začala svou kariéru (alespoň ve filmové verzi) toliko jako mladé náctileté děvče pomáhající doktoru Xaverovi jak s dotáhnutím dizertace, tak i rozjetím tajného týmu pro CIA. Než se z Raven stala Mystique, ztratila svou nevinnost tím, že se přidala na Magnetovu stranu – a jakkoliv je X-Men: První třída sám o sobě prvotřídní pokoukanou, je to hlavně vývoj Raven do Mystique, co na něm šlape jako hodinky doktora Manhattana.

Kitty Pryde

Další mladicí je i Kitty Pryde, již ve filmové verzi X-Menů můžete znát skrze tvář Ellen Page. Ačkoliv se objevila již v X-Men: Poslední vzdor, důležitou roli Kitty dostala hlavně v X-Men: Budoucí minulost, kde přenášela Wolverinovo vědomí zpět do minulosti ve snaze zabránit terminátoří budoucnosti lidstva. Původně však mohla být Kitty ještě významnější. V komiksové předloze zápletky to byla totiž ona, nikoliv Wolverine, kdo cestuje zpět časem. Producenti ovšem story změnili, protože Wolverine je jednoduše ze všech mutantů nejpopulárnější...

Human Torch

Komiksové Fantastické čtyřky mají ohromnou smůlu na své hrané adaptace. Doposud vznikly hned tři snímky s jednou z nejslavnější komiksových formací, vynikajících filmů však zatím bylo natočeno přesně nula. Tím nejlepším, co stálo na původním dvojfilmu za pozornost (samozřejmě krom scén s převlékající se Jessicou Albou), byl však právě Human Torch – už jen proto, že tenhle mladistvý geroj disponuje poněkud netradiční schopností HOŘET (naštěstí opakovaně). Lecčemu však pomohla rovněž tvář mladého Chrise Evanse, pozdějšího Kapitána Ameriky v Marvelovkách.

Spider-Man

Zdaleka nejpopulárnějším mladistvým supermanem je ale Spidey. Jeho první snímek v roce 2002 potvrdil nástup vlny komiksových filmů, nejde však jenom o historické skutečnosti. Spider-Man je prostě sympaťák, v jehož kůži byla vlastně nejméně polovina lidstva. Považte, už jen skutečnost, že je Spider-Man metaforou bujících hormonů, je geniální klička. Celá zdejší story, obalená do klasického superhrdinského příběhu, je "pouze" geniálním vykreslením přeměny chlapce na mladíka. A znáte snad epičtější přetlumočení trapných okamžiků dospívání než filmové Spider-Many?

Amazing Spider-Man vyrazí do boje už v sobotu ve 20.00 na Primě COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný