18. dubna 2016 14:39

Od Rychle a zběsile k Rallye smrti: 4 nejlepší filmy s nelegálními závody

Nitro se dnes pořádně zapotí!

Připravte se na pořádně nažhavené závody! V úterý večer začíná na Prima COOL filmová jízda jménem Maximální rychlost z roku 2007. I když je za etalon ilegálních filmových závodů považována série Rychle a zběsile, Maximální rychlost a několik dalších jezdců stejného žánru dělají i jí zdatného konkurenta! Přesvědčte se o tom v našem seznamu.

Need for Speed

Těžko maskovat, že film Need for Speed vznikl právě po makabrózním comebacku značky Rychle a zběsile. Podobnost obou je věru markantní. Přesto režisér Scott Waugh spolu s Aaronem Paulem (Perníkový táta) dovedli sesmolit zábavnou kravinku takovým způsobem, že si vysokooktanové závody a veškerou "příběhovou" omáčku rádi dopřejete minimálně jednou. A není snad právě to recept na dobrý filmový špás?

Rallye smrti

To když se závodů ujal Paul W. S. Anderson (série Resident Evil), byl výsledek ještě o dost hloupější, ale za to videoklipově vymazlenější. Není se čemu divit – když totiž natočíte kinematografický ekvivalent eintopfu a smícháte v něm Jasona Stathama, brutální mix závodění a moderní gladiátorské zápasy, výsledek pořádně zabubnuje na centrum zábavy! Závody v Rallye smrti, pravda, technicky vzato nejsou v dané filmové realitě ilegální. Nic to však nemění na skutečnosti, že v nich běží o kejhák!

Na plný plyn

Ani Na plný plyn nezamaskuje věrnost formulce Rychle a zběsile – tentokrát však film vznikl v Matičce Rusi, což mu samo o sobě garantuje nemalou míru zajímavosti. Triky sice co do uvěřitelnosti definitivně spadají do říše víl a jednorožců, jenom málokdo však chodí do kina po besipovsku okoukávat finty, které by mohl aplikovat na skutečné silniční situace. Kdo si u sledování Na plný plyn (i díky místní pověstné ruské brutalitě) alespoň na okamžik nepřál návštěvu místních gerojů v Rychle a zběsile, ten je u nás není pořádnej chlap!

Značka Rychle a zběsile

Udělejte místo pro krále všech nelegálních závodníků. A že se o svou pozici rval zuby nehty! I když byl totiž první díl z roku 2001 vcelku hitem, rozhodně nešlo o nezapomenutelný trhák vydělávající miliardy. Druhý až čtvrtý díl to ostatně skoro vypadalo, že Rychle a zběsile putuje ke dnu, vstříc kvalitě filmů na DVD. Jenže pak to přišlo! Pětka, šestka, sedmička, toť finanční dojička! Automobilové závody sice lehce ustoupily stranou, ani jeden z trojice posledních bijáků značky na ně nezanevřel úplně.

Maximální rychlost se na COOLu rozjede už v úterý večer ve 22.40.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný