4. května 2017 16:38

Od pátého Vetřelce k zabijáckému Batmanovi: 5 nejzajímavějších zrušených filmů, které bychom chtěli vidět

Proč jsme tyhle pecky neviděli v kině?

Filmový průmysl je často nevyzpytatelný. Stačí málo a projekt, na kterém kupa lidí dělala klidně i několik let v kuse, se rozpadne jako domek z karet. Z historie už bohužel pár takových příkladů pamatujeme a tak jsme si teď řekli, že by nebylo od věci, kdybychom si je ve stručnosti připomenuli.

Vetřelec 5

Režie: Neill Blomkamp Ještě než se Ridley Scott naplno vrátil ke svému krvavému dítku a začal s přípravami letošního Covenanta, jednalo studio 20th Century Fox s režisérem sci-fi pecky District 9 Neillem Blomkampem o natočení regulérní pětky se starou dobrou Ripleyovou. Fanoušci tehdy na základě pár uniklých concept artů jásali, z filmu ale nakonec definitivně sešlo. Proč? Ridley Scott se rozhodl pustit do pokračování Promethea a eventuálně si ságu zabral celou zpátky pro sebe. Škoda, pátého Vetřelce s Ripleyovou bychom si totiž na plátně dali hnedka.

V horách šílenství

Režie: Guillermo del Toro Podle knihy spisovatele H. Lovecrafta, V horách šílenství je temná hororová fantasy, ve které skupinu vědců během expedice na Antarktidu potká tragický konec. Pro režiséra Hellboye se jedná o srdcový projekt, dodnes mu ale nebylo přáno, protože žádné studio nebylo ochotno přistoupit na náročné a drahé podmínky vzniku podobného filmu.

Batman: Rok jedna

Režie: Darren Aronofsky Batman jako postava to po trilogii Temného rytíře nemá snadné. Spousta lidí a fanoušků má za to, že tuto adaptaci už žádné další zpracování nepřekoná, a doteď jim režisér Batman vs. Superman a Ligy spravedlnosti Zack Snyder nedal příliš důvodů k tomu, aby svůj názor změnili. Ještě před Nolanem a Snyderem ale o režii Batmana jednal režisér Černé labutě, Darren Aronofsky. Jeho Batman byl ale tak drsný, že studio temnou verzi okamžitě odmítlo. Jeho Batman měl totiž prý doslova mučit lidi. Kdo ví, s čím dalším by režisér přišel.

Superman Lives

Režie: Tim Burton Dokážete si představit film se Supermanem v hlavní roli s Nicolasem Cagem? Ne? Tak to se držte, protože tenhle snímek kdysi opravdu málem vznikl. Dokonce o něm byl natočen i dokument, který se jmenuje The Death of Superman Lives. Prý je celkem povedený.

Spider-Man

Režie: James Cameron Proboha, jen ne další Spider-Man? Můžete být v klidu, tenhle snímek měl totiž technicky vzniknout ještě v době, kdy jsme neměli oficiálně ani Tobeyho. Režie se měl chopit tvůrce filmů jako Terminátor 2 nebo Titanic a hlavní roli pavoučího muže měl ztvárnit Leonardo DiCaprio. Kvůli neshodám a produkčním problémům ale nakonec od projektu tato dvojice odstoupila. Kdo ví, jak by dnes komiksové filmy vypadaly.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný